Jak zadbać o forme (część 3)

Daj swojemu ciału paliwo, którego potrzebuje. 

Gdy staniesz się bardziej aktywny, będziesz potrzebować więcej jedzenia, ale nie byle jakiego – potrzebujesz zdrowego, naładowanego energią jedzenia, które szybko rozpocznie następną fazę dnia, a nie będzie go obciążać. Dowiedz się , jak zdrowo się odżywiać i pić więcej wody .

  • Przełącz na produkty pełnoziarniste. Jest zdrowy i pyszny. Może nie jest to to, do czego jesteś przyzwyczajony, ale spodoba ci się bogatszy, bardziej orzechowy smak. Jeśli nie chcesz całkowicie przestawić się na pełne ziarno, spróbuj zrobić połowę ziaren, które spożywasz, pełne ziarno. Kto wie — może się okazać, że każdego dnia coraz bardziej lubisz produkty pełnoziarniste.
  • Wytnij niezdrowe przekąski i zastąp je owocami i warzywami. Wysoka zawartość błonnika i wody sprawi, że poczujesz się pełny, a wysoka zawartość witamin i minerałów w naturalny sposób odżywi i odmieni Twoje ciało . Staraj się przygotowywać posiłki, które w połowie składają się z owoców, a w połowie z warzyw.
  • Jedz chude produkty białkowe. Staraj się kupować mięso chude (co oznacza, że ​​ma mniejszą zawartość tłuszczu). Jedz fasolę, jajka i nasiona, aby zwiększyć spożycie białka bez tłuszczu dołączonego do mięsa. Jedz owoce morza przynajmniej raz w tygodniu. Owoce morza zawierają białko oraz kwasy tłuszczowe omega-3 (który jest rodzajem tłuszczu zdrowego dla serca). 
  • Ogranicz tłuszcze stałe. Należą do nich przedmioty wykonane z masła lub tłuszczu, takie jak ciastka, ciasta i inne desery. Można je również znaleźć w przetworzonym mięsie, takim jak kiełbasa i boczek, a także w lodach i pizzy. Tłuszcz stały to taki, który powoduje, że dużo częściej chodzisz na siłownię. 
  • Jedz pokarmy o niskim indeksie glikemicznym. Są to pokarmy, których trawienie i przekształcanie w energię zajmuje organizmowi więcej czasu, dzięki czemu przez cały dzień poczujesz się pełniejszy przy mniejszej liczbie kalorii. Co więcej, unikasz „gorączki cukrowej”, która pojawia się w wyniku spożywania pokarmów o wysokim indeksie glikemicznym, zamiast tego otrzymujesz przyjemny zastrzyk energii w ciągu dnia. To sprawi, że będziesz podniesiony na duchu, niezależnie od tego, czy wykonujesz pracę, czy ćwiczysz.

Zaopatrz swój dom w odpowiednią żywność.

Kupuj zdrowe owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, zupy itp., które chcesz jeść, i trzymaj śmieci z dala od szafek, aby nie ulec pokusie. Nie jest źle od czasu do czasu sobie pozwolić, ale jest to zbyt łatwe, jeśli masz dom pełen niezdrowych smakołyków. Zamiast tego najlepszym papierkiem lakmusowym na twoje prawdziwe pragnienie zaspokojenia jest chęć wybrania się na wycieczkę do piekarni lub supermarketu, aby go kupić. (Nawet lepiej, jeśli to możliwe, udaj się na piechotę lub rowerem).

  • Zanim sobie posmakujesz, wypij dwie szklanki wody o pojemności 250 ml. Jeśli po tym nadal chcesz smakołyk, zrób to. Czasami nasz mózg myli głód lub pragnienie jedzenia z pragnieniem. Woda jest jednym z najlepszych lekarstw na łaknienie.

Pij 1,5~2 litry (0,5 galona amerykańskiego) wody każdego dnia. 

Woda utrzymuje nawodnienie i wspomaga optymalną aktywność metaboliczną. Co więcej, woda zajmuje w żołądku dużą objętość, dzięki czemu poczujesz się pełniejszy bez spożywania wielu przekąsek czy posiłków. Jest to świetne narzędzie do zapobiegania nadmiernym kaloriom, których tak naprawdę nie potrzebujesz, ale spożywasz z powodu psychologicznego odżywiania lub nieznajomości poziomu sytości.

  • Zawsze noś przy sobie butelkę wielokrotnego użytku. Zdziwisz się, jak łatwo jest wlać zalecane 1,5~2 litry (0,5 galona amerykańskiego) wody każdego dnia. Jest to również tańsze niż kupowanie napojów, gdy jesteś spragniony i lepsze dla środowiska.
  • Pij wodę zamiast słodkich napojów, takich jak napoje gazowane. Jeśli czujesz się mniej zmuszony do picia wody z powodu jej braku smaku, spróbuj dodać do niej ulubione owoce, takie jak truskawki, jagody, cytryny, pomarańcze i limonki.

Pozwól swojemu ciału odpocząć. 

Kiedy dajesz swojemu ciału bieg za pieniądze dzięki różnym aktywnościom fizycznym, musisz również pozwolić mu się zregenerować poprzez odpowiednią ilość snu. Określ, ile godzin snu potrzebujesz , aby rano czuć się wypoczętym, a następnie zdyscyplinuj się, aby codziennie wstawać i kłaść się spać o tych samych porach.

  • Brak wystarczającej ilości snu jest również ogromnym kosztem dla układu odpornościowego. Bardziej prawdopodobne jest, że zachorujesz, jeśli nie zapewnisz swojemu organizmowi energii lub czasu na walkę z zakaźnymi wirusami i bakteriami, a powrót do zdrowia po typowych schorzeniach, takich jak przeziębienie, zajmie Ci więcej czasu.
  • Zbyt mało snu jest również powiązane z przejadaniem się.  Upewnij się, że nie pozbawiasz swojego organizmu energii snu lub nadrabiasz to kaloriami.

Umów się na wizytę kontrolną. 

Aby zachować formę na dłuższą metę, należy regularnie konserwować ciało, tak jak w przypadku samochodu. Regularnie odwiedzaj lekarza i dentystę, aby upewnić się, że wszystko w środku działa sprawnie i aby zapobiec potencjalnym problemom.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *