Reklama

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: p89
2014-01-22, 01:32
Seat Cordoba - p89
Autor Wiadomość
p89 
Administrator

Rok produkcji: 2004
Wysłany: 2012-08-24, 09:59   Seat Cordoba - p89

Witam, jestem ju? troch? na forum wi?c postanowi?em jak inni w tym dziale pokaza? swoje male?stwo :) Opisz? pokrótce co dosta?em a co zmieni?em, ni?ej zamieszcz? kilka zdj?? swojej Cordoby.

Ogólne info:
Seat Cordoba
rocznik: 2004
silnik: 1,4 16V 75KM
przebieg na dzi?: 130 ty?., kupi?em go w marcu 2012 ze stanem 123 ty?.
Ogólnie krajowy golas, jestem jego drugim w?a?cicielem. Brak elektrycznych szyb i elektrycznych podgrzewanych lusterek, tak?e czasy korbek. Samochód spisuje si? jak na razie dobrze.

Po kupnie wymieni?em w nim wahacze, tylne tuleje wahaczy, ??czniki stabilizatora, ?o?yska amortyzatora. Za?o?y?em czarne ko?paki, oryginalne srebrne by?y za bardzo pop?kane a moim zdaniem czarny fajnie wspó?gra z tym kolorkiem. Kolorek jak wida? ni?ej: szaro - zielony. Do?o?y?em tak?e si?ownik na klap? baga?nika ?eby nie bawi? si? za ka?dym razem kluczykiem. Da?em tak?e do przemalowania przedni zderzak bo by? obdrapany w naro?nikach przez poprzednika.

Ogólnie z wyposa?enia: autoalaram, centralny zamek, korbko szyby i lusterka, wspomaganie kierownicy, dzielona tylna kanapa itd. itp czyli to co posiada jak wy?ej napisa?em krajowy golas. Radyjko wstawione to JVC z czasów p?yt Audio CD (brak USB i MP3 - mnie wystarcza póki co :) )

Co chc? zmieni?:
Na pewno elektryczne szyby na przód, jestem zorientowany co potrzeba- elektryka jak i cz??ci mechaniczno - blacharskie, troch? plastików itp. Przyciemnienie tylnych bocznych jak i tylnej szyby. Za?o?enie wi?kszych pantofli - alufelki - 15` to minimum. Aktualnie je?d?? na 14-R65-185 d?bica presto. Troch? ma?e ale có?, brak na razie funduszy. Je?li chodzi o modzenie w wygl?d i jak silnik to zostawiam taki jaki jest. Podoba mi si? i ju? :)
Je?li chodzi o spalanie:
miasto - mocne 7 litrów
mieszany - 6-6,5
trasa - poni?ej 6
Tak?e uwa?am, ?e jak na kogo? kto ma raptem rok czasu prawo jazdy i nieca?e pó? roku samochód to wynik jest bardzo dobry :)

Ni?ej zamieszczam zdj?cia cordoby:

KSC_danman1 
Klubowicz

Rok produkcji: 2001
Wysłany: 2012-08-24, 11:53   

Witamy i gratuluje wyboru I autka

Ladne golasek, mniej elektryki i gadgetow to i mniej problemow ;-)

Aby sluzyla jak najdluzej i szerokosci.

majasportomoto 
Forumowicz

Rok produkcji: 94
Wysłany: 2012-08-24, 16:02   

Z tym spalaniem to Ci powiem,?e mój diesel tyle spala,ale peda? jest zawsze w pod?odze przy rozpedzaniu.Druga sprawa to bardzo ciekawi mnie my?lenie osoby która kupowa?a nowe auto bez wyposa?enia które powinno by? wg. mnie w standardzie.PozDro

p89 
Administrator

Wysłany: 2013-12-26, 08:53   

majasportomoto napisał/a:
Z tym spalaniem to Ci powiem,?e mój diesel tyle spala,ale peda? jest zawsze w pod?odze przy rozpedzaniu.Druga sprawa to bardzo ciekawi mnie my?lenie osoby która kupowa?a nowe auto bez wyposa?enia które powinno by? wg. mnie w standardzie.PozDro

Mo?e troch? pó?no odpisuj? ale te? mnie to dziwi. W sumie grudzie? 2004 kiedy kupowali ten samochód to by?o ju? sporo dodatków do wyposa?enia. Z drugiej strony samochód s?u?y? rodzince jako ten drugi, na co dzie? mieli avensis i cordob? je?dzi?a kobieta g?ówni w trasy. W aso mi sprawdzili wszystko w bazie bo robili co roku przegl?dy i np by? rok gdzie machni?te by?o 15ty? a w nast?pnym raptem 500km :)

qlimax91 
Forumowicz

Rok produkcji: 1996/97
Wysłany: 2013-12-29, 12:12   

auto ogolnie fajne... ale jakos ta nowa cordoba do mnie nie przemawia... ten przod jest jakis taki sam nie wiem... szerokosci

p89 
Administrator

Wysłany: 2014-02-04, 20:35   

Wklejam post o tym jak za?o?y?em lampki ledowe :)

Samochód przed za?o?eniem ledów wygl?da? tak:

Mo?e opisz? jak pod??czy?em lampki:
Je?li chodzi o stron? elektryczn? to tak: lampki maj? wbudowany automat czyli po za??czeniu postojowych/mijania dziennie gasn?, po wy??czeniu w/w ledy zapalaj? si?. Do pod??czenia s? trzy przewody, +12V po stacyjce, + do postojowych i trzeci przewód masowy.

Najtrudniej by?o +12V po stacyjce, w tym modelu mamy do wybory pod??czenie si? pod silniczek wycieraczki, poprowadzi? przewód do wn?trza i podpi?? si? pod bezpieczniki lub pod??czenie si? pod w??cznik ?wiat?a wstecznego. Ja wybra?em t? trzeci? opcj? by nie wchodzi? przewodem do wn?trza. Dla niewiedz?cych: wtyczka od w??cznika ?wiat?a wstecznego faktycznie znajduje si? na skrzyni biegów ale jest wpi?ta od spodu, trzeba po?o?y? si? pod samochodem bo z góry to raczej niemo?liwe by j? wypi??. Tak?e +12V po stacyjce przylutowa?em do plusowego przewodu tej wtyczki (pin nr2 wtyczki jakby kto? pyta?), drugi + do postojowych nie by? problemem, wyj??em mocowanie ma?ej ?arówki postojowej i do tej nasuwki przylutowa?em swój przewodzik, ca?o?? zamkn??em w puszcze na klamry. Trzeci przewód masowy pod??czy?em do ?ciany grodziowej, by? ju? tam przewód masowy autoalarmu tak?e to te? bez problemu.

Je?li chodzi o stron? mechaniczn?:
Po zdj?ciu kratek widzimy mocowania do halogenów, s? to plastikowe uszy z otworami, element zderzaka mo?na powiedzie?. Mia?em zrobione na wymiar dwa p?askowniki z kwasówki tak?e je przykr?ci?em do tych uszów a do p?askowniczków przykr?ci?em lampki, maj? one fabryczne takie kosze z ty?u tak?e mo?na bez problemu zamocowa? ca?o??. Co wa?ne, lamki maj? ?rednic? 7cm, s? te? dost?pne 9cm ale by?yby ju? przys?oni?te kratkami tak?e 7cm wystarczaj? w zupe?no?ci. Po skr?ceniu wszystkiego za?o?y?em kratki z otworami na halogeny a szczelin? dooko?a (ok 2-3mm) zala?em silikonem bezbarwnym sanitarnym, w przysz?o?ci planuj? wype?ni? to czarnym silikonem co b?dzie jeszcze bardziej efektywne.

Lampki dzia?aj? tak jak powinny, samochód dzi?ki temu zyska? powiedzmy dodatkowe wyposa?enie i nieco lepszy agresywny wygl?d.

Ni?ej zdj?cia ju? po zrobieniu ?wiate? na gotowo:

Je?li kto? ma jakie? pytania to wali? ?mia?o, ch?tnie pomog? co i jak. Nie jest to trudna czynno?? ale jakby co to ch?tnie pomog?.

Pozdrawiam :)

A teraz troch? aktualno?ci:
Na wiosn? b?dzie za?o?ony zderzak poliftowy, mam ju? zestaw kratek i za?lepk? haka. Wystarczy da? do pomalowania pod kolor i mo?na zak?ada? ;) Zderzak wyrwa?em za 270z? z przesy?k?. W kratki pójd? lampki ledowe bo halogenów nie mam i nie chc? mie? tak?e stawiam na ledy w dzie?. Jak to wyjdzie w praktyce? Na pewno wstawi? zdj?cia :)

p89 
Administrator

Wysłany: 2014-05-21, 11:51   zderzak polift

Witam ;)

Wreszcie cordi doczeka?a si? poliftowego zderzaka :) ró?nica jaka jest ka?dy widzi, wy?ej zdj?cia ze zderzakiem przedliftowym. Zrobi?em tak?e adaptacj? obudów od halogenów polift na ledy, do ?rodka wstawi?em ?arówki led 5030 gwint H3, jako ?e halogeny przedlifta nie pasuj? do polifta to zakupi?em okazjonalnie halogeny do zderzaka poliftowego za 45z?.
Efekt ko?cowy ni?ej :)

KSC_Borys 
Klubowicz

Rok produkcji: XI.1997
Wysłany: 2014-05-21, 15:38   

Pi?knie. Tylko jeszcze ten znaczek z przodu wywal.
Zastanawia mnie po co zas?oni?e? tym razem tablice rejestracyjne , skoro post wcze?niej s? doskonale widoczne ? :shock:

kamilspider 
Forumowicz

Rok produkcji: 2003 BBY
Wysłany: 2014-05-21, 15:51   

Fajny ten zderzak. Ile trzeba wybuli? za co? takiego? Uda?o si? znale?? w kolorze czy malowa?e??
Teraz masz nielegalne ?wiat?a dzienne bo halogeny przeciwmg?owe nie mog? by? dziennymi ;-)
Jak chcesz to nadal mam na sprzedanie komplet do swapa korbek na el szyby. Chcia?e? go wcze?niej kupi?... za du?o Ci powiedzia?em i kompletujesz w?asny zestaw czy jak? :mrgreen:

ArtuR2d2 
Forumowicz

Rok produkcji: Ibiza 1.9 TDI 1998r
Wysłany: 2014-05-21, 17:33   

Od razu inaczej si? prezentuje ;-)

p89 
Administrator

Wysłany: 2014-05-21, 21:21   

znaczek seata zostaje ;) zdj?cia fakt, dopiero jak wstawia?em to zobaczy?em ?e wcze?niejsze s? pokazane ;) có?, b??d pocz?tkuj?cego :D ?wiat?a dzienne s? legalne, po prostu do obudów od halogenów wstawi?em ledy na gwincie H3 i dzia?aj? tak jak dzia?a? powinny :) zderzak kupi?em na allegro za 200z? a pomalowa? mi kolega lakiernik za 'piwo' tak?e ?al by?o nie skorzysta? :) mam jeszcze plan na atrapy górne w plaster miodu ale to pomy?l? jeszcze ;)

kamilspider 
Forumowicz

Wysłany: 2014-05-21, 22:00   

Je?eli w?o?y?e? ledy do zwyk?ych halogenów to nie s? to ?wiat?a dzienne zgodne z przepisami. Mówi? Ci to, ?eby? nie mia? problemów. W miejscach halogenów mo?esz za?o?y? lampy DRL tak jak mia?e? wcze?niej i to b?dzie ok.
Dobrze, ?e nie chcesz wywala? znaczka seata bo bez niego by by?o jako? ?yso ;-)

p89 
Administrator

Wysłany: 2014-05-24, 10:08   

wczoraj jak wraca?em w pracy ;) teraz byle do 200k :P

kamilspider 
Forumowicz

Wysłany: 2014-05-24, 11:24   

A jak jest u Ciebie z klekotaniem silnika przy tym przebiegu? Bo masz BBY?

p89 
Administrator

Wysłany: 2014-05-24, 11:35   

tak, mam 1.4 16V 75KM BBY i powiem szczerze, ?e klekota? mi przy przebiegu ok 120ty?, teraz chodzi jakby ciszej, ni?ej. Nieraz stoj?c na ?wiat?ach mo?na odnie?? wra?enie ?e silnik nie chodzi ;p nie wiem, mo?e to kwestia tego jak si? dba o samochód, jaki olej itp. W ka?dym razie jestem zadowolony :) b?d? mia? chwil? to nagram jak to s?ycha? z wn?trza samochodu, na zewn?trz i przy podniesionej masce.

.::Pani Reklama::.

Dolaczyl : Dawno Temu
Skad : Z Forum

baner_cordobaklub.png

Odpowiedz do tematu
1 użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)