Reklama

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Rene
2011-08-08, 22:42
Problem z klimatyzacj?
Autor Wiadomość
Tygrysek1220 

Rok produkcji: 1995
Wysłany: 2011-04-27, 08:38   

Ja wiem ?e spr??arka musi "pykn??" ale tego nie robi. Pod kierownic? w tej tablicy gdzie s? przeka?niki jaki? tam sobie "strzela" czyli si? za??cza. Wi?c i przyciski dzia?aj?. Nie wiem co mam z tym zrobi?. Jestem studentem wi?c nie ma mowy o tym ?eby postawi? gdzie? do mechanika który by to na pewno znalaz?. Preferuj? robi? sam, szczególnie ?e u mnie nie ma jakich? specjalistów nawet od zwyk?ej mechaniki... Zawsze co? spartacz?. Czy orientuje si? kto? gdzie takie czujniki s? umieszczone w tym modelu ?

Amator 
Forumowicz

Rok produkcji: 2000
Wysłany: 2011-04-27, 09:09   

no to sprawd? ten przeka?nik od klimy, bo on chyba nie powinien "pyka?" przynajmniej u mnie nie pyka i wszystko jest w porz?dku.
http://cordobaklub.pl/for...p?p=68729#68729

Tygrysek1220 

Wysłany: 2011-04-27, 14:34   

A czy to nie jest tak ?e w??czasz przycisk, to stycznik si? za??cza i styka co? tam (nie wiem jak si? to nazywa) i wtedy jest te pstryk ? (jest to ciche oczywi?cie)

[ Dodano: 2011-04-27, 19:29 ]
Ponawiam pytanie, czy orientuje si? kto? gdzie s? umieszczone czujniki odpowiedzialne za klime, w cordobie 95 r. Bardzo prosz? o pomoc....

kjub 
Forumowicz

Rok produkcji: 98
Wysłany: 2011-04-27, 19:53   

a sprawdzi?e? czy masz czynnik? bo bez tego si? nie za??czy.

Tygrysek1220 

Wysłany: 2011-04-27, 22:33   

czy jest nabita ? tak, sprawdzalem

[ Dodano: 2011-04-28, 22:07 ]
bawi? si? kto? klim? z tego rocznika ? orientujecie si? mo?e co z tymi czujnikami ? nie chc? buli? paru setek za mechanika w I?awie... bo partacz? i s? drodzy, a nie ukrywam ?e chc? unikn?? kosztów jak tylko si? da... oczywi?cie czujniki kupi? tylko które gdzie ? :(

austin 

Rok produkcji: 2004
Wysłany: 2011-05-05, 00:50   Seat Cordoba 2004 1,6 - nie w??cza si? klimatyzacja manualna

Witam!

Dotyczy Seata Cordoby 2004 1,6 benz.
VIN: VSSZZZ1MZ4R132695
Klimatyzacja manualna. Niewielki przebieg. Ilo?? czynnika by?a pono? sprawdzana (auto jest mojej przyjació?ki). Auto ma ok 50tys km(autentyczny). Serwisowany w autoryzowanym serwisie.

Przesta?a dzia?a? klimatyzacja. (temp pow. ~20*C)
W??czenie w??cznika AC powoduje podniesienie obrotów biegu ja?owego. Nie uruchamia si? spr??arka. Nie uruchamia si? wentylator ch?odnicy.

Wskazanie temperatury otoczenia jest poprawne na desce rozdzielczej.

Moje pytania:

1.Czy mog? bez szkody dla auta i konieczno?ci kasowania b??dów komputerem odpi?? wtyczk? spr??arki i zmierzy? napi?cie na niej?

2. Gdzie znajduje si? czujnik temperatury otoczenia do sterownika klimatyzacji? Czy jest inny dla klimatyzacji i inny dla prezentacji dla u?ytkownika? Czy jego usterka cz?sto si? zdarza?

3. Czy obroty biegu ja?owego podnios?yby si? mimo b??dnie dzia?aj?cego czujnika temp. otoczenia?

4. Czyta?em w innym po?cie o uszkodzeniu sterownika.

5. Czy konieczne jest podpi?cie do komputera? w tym aucie jest ju? CAN czy VAGiem si? pod??cz??

Póki prosz? o sugestie i wskazówki

Dzi?kuj? i pozdrawiam
Leszek

-----------------
uda?o mi si? ustali? jak dot?d/ lub czego nie wiem precyzyjniej:

Podobno stan czynnika ch?odz?cego by? sprawdzany w serwisie, podczas rutynowej kontroli. Samochód nie by? bity, nie ma rdzy na elementach instalacji ch?odz?ce. Jest regularnie je?d?ony. Wygl?da jakby mia? rok, a nie 7 lat. Ale mo?e jakie? po??czenia ...

By? mo?e ci?nienie statyczne gazu jest na tyle ma?e, ?e czujnik ci?nienia w instalacji ch?odniczej daje sygna? o braku czynnika (albo zapchany jaki? filtr). Tylko brak jest konsekwencji w tym, ?e sterownik / komputer podnosi obroty biegu ja?owego. Skoro jest informacja - brak czynnika; nie uruchamiaj klimatyzacji - to powinien zapisa? b??d i nie podnosi? równie? obrotów. A tu podnosi.

Nie chc? wyra?a? generalnych opinii krzywdz?cych, lecz nie mam zaufania (i wielu, którzy widz? jako?? pracy) do serwisów autoryzowanych. Kole?anka chcia?a mie? spokój i je?dzi?a z wiar? ?e jak zap?aci to b?dzie absolutnie malinowo.

Gdyby jednak okaza?o si? ,?e przez te 7 lat nie wykonali ?adnych czynno?ci serwisowych przy aucie, jakie elementy wymagaj? okresowej wymianie? (na jakie wydatki j? przygotowa?)

Gdzie znajduje si? czujnik ci?nienia czynnika ch?odniczego. W prawym nadkolu? Jak tam si? dosta? najlepiej? Z tego, co czyta?em w innym po?cie, lubi si? popsu? w grupie VW. Ten czujnik jest zwarty/rozwarty gdy ci?nienie jest ok, sygna? jest ci?g?y, czy pojawia si? napi?cie samoistnie (sem, piezzo)? Jak go sprawdzi??
Czyta?em o próbie zwarcia wtyku i sprawdzeniu czy ruszy spr??arka. Z tego, co znalaz?em na zdj?ciach, czujniki te w grupie VW maj? 4 wyprowadzenia. Macie jaki? pinout/opis? Które nale?y zewrze?.

W innym po?cie przeczyta?em o czujniku Raczej czujnik wysokiego ci?nienia.On powoduje roz??czenie elektomagnetycznego sprz?g?a i za??czenie wentylatora

Du?o tego, ale licz? na Wasz? pomoc:)

Czy interfejsem "diagnostycznym";) na ELM327 1.4b odczytam b??dy klimatyzacji w tym aucie?

Pozdrawiam
Leszek

Nexa 
Moderator

Rok produkcji: 1999
Wysłany: 2011-05-05, 18:02   

Podjed? do serwisu klimatyzacji niech sprawdz?:

-ilo?? czynnika ch?odz?cego w uk?adzie klimatyzacji
-szczelno?? uk?adu klimatyzacji
-spr??ark? uk?adu klimatyzacji

houno 

Rok produkcji: 2005
Wysłany: 2011-05-21, 14:24   

Witam

Mam problem z klimatyzacja (klima manualna) w mojej Cordobie rocznik 2005 .
Problem objawia si? w nast?puj?cy sposób ,podczas próby za??czenia klimatyzacji nie odpal si? spr??arka i wentylator a kontrolka od klimy normalnie pokazuje jej prace. :?:

Poprosz? o podpowiedz i sugestie .

bad 

Rok produkcji: 2004 1.9SDI
Wysłany: 2011-06-29, 22:41   

W Cordobie mam klimatyzacj? manualn?. Zauwa?y?em, ?e samoczynnie w?acza si? obieg wewn?trzny. Nieistotne czy klimatyzacja jest w??czona czy te? nie, nawet po wy??czeniu przycisku obiegu wewn?trznego po kilku sekundach nast?puje samoczynne w??czenie obiegu (przycisk pod?wietla si?). Podejrzewam jak?? usterk? - czy kto? mia? podobny przypadek? Jakie? wskazówki, sugestie?

KSC_danman1 
Klubowicz

Rok produkcji: 2001
Wysłany: 2011-06-30, 16:53   

bad,

Moze gdzies na stykach, przycisk ma dosc i powoli szwankuje. Tam bym zaczol, od rozebrania konsoli od obslugi klimy.

bad 

Rok produkcji: 2004 1.9SDI
Wysłany: 2011-07-03, 13:25   

Sprawdzi?em auto i wyst?puj? b??dy :

1271 - silnik steruj?cy klapy temperatury-V68, zablokowany lub brak napi?cia (sporadyczny)
1596 - nieznany kod b??dy, zablokowany lub brak napi?cia

Wyszuka?em w google, ?e awarii uleg? silniczek obiegu wewn?trznego, i ?e to spotykana usterka grupy VAG. Obiegu wewn?trzynego nie mo?na wy??czy?, bo w??cza si? samoczynnie o czym wspomina?em wcze?niej. Przez ostatnie kilka dni jedynie raz uda?o mi si? go wy??czy?, wi?c przypuszczam, ?e silniczek nie jest uwalony a tylko nale?y go zregenerowa?. Problemem jest podobno dost?p, bo trzeba rozbiera? ca?y kokpit. Czyta?em te?, ?e w polo mo?na z du?ym trudem dosta? si? do niego od strony schowka lub peda?ów... czy kto? przechodzi? podobny problem z klim?? W ostateczno?ci my?la?em te?, ?eby jako? zblokowa? silniczek w pozycji otwartej i w ogóle go od??czy?, bo obieg wewn?trzny nie jest mi zupe?nie potrzebny.

Pozdrawiam

gimzik88 

Wysłany: 2011-07-14, 18:13   

mam Cordob? z 2000 roku z klimatronikiem. po w??czeniu zap?onu AC miga ale mo?na przyciskiem AC to wy??czy?. klima nie ch?odzi. spr??arka si? nie za??cza tzn. po wci?ni?ciu przycisku ac obroty nie spadaj?. czy przyczyn? mo?e by? jaki? przeka?nik b?d? sterownik?? je?li tak to gdzie go szuka? i jakie s? ewentualne opcje naprawy. czynnik jest. znajomy sprawdza? ale nie chce si? podj?? naprawy, bo nie ma te? bladego pojecia o co chodzi.

KSC_Mlay 
Klubowicz

Rok produkcji: 2001
Wysłany: 2011-07-16, 11:00   

gimzik88, podjed? na sczytanie b??dów z komputera, bo tak to mo?na strzela? w niesko?czono?? co mo?e by? przyczyn?

vaiper 

Wysłany: 2011-07-23, 16:20   Re: Problem z klimatyzacj?

Witam.

Kupi?em seata cordobe 1.9 TDI 2000r dzis bylem na kontroli klimatyzacji i wszystko jest ok. Ale nie dzia?a klimatyzacja mam z duzym wyswietlaczem naciskam na guzik i nic nie dzieje sie prezarka nie chodzi ani wentylator i nie wiem co ma robic i co moze byc.
Jak tos moze mi pomó? z góry dzi?kuje.

Pozdrawiam

vaiper 

Wysłany: 2011-07-23, 17:45   Klimatyzacja

Witam.

Kupi?em seata cordobe 1.9 TDI 2000r dzis bylem na kontroli klimatyzacji i wszystko jest ok. Ale nie dzia?a klimatyzacja mam z duzym wyswietlaczem naciskam na guzik i nic nie dzieje sie prezarka nie chodzi ani wentylator i nie wiem co ma robic i co moze byc.
Jak tos moze mi pomó? z góry dzi?kuje.

Pozdrawiam

.::Pani Reklama::.

Dolaczyl : Dawno Temu
Skad : Z Forum

baner_cordobaklub.png

Odpowiedz do tematu
1 użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)