Reklama

Poprzedni temat «» Następny temat
Falujace obroty po wlaczeniu elektroniki Cordoba 1.6 55kw
Autor Wiadomość
DanteCordi 

Rok produkcji: 2001
Wysłany: 2018-06-22, 18:01   Falujace obroty po wlaczeniu elektroniki Cordoba 1.6 55kw

Witam.
Mam taki problem w mojej cordobie ze gdy wlacze grzanie tylnej szyby, wycieraczki i np swiatla dlugie to zaczynaja mi falowac obroty na biegu jalowym. Problem pojawia sie tez podczas dojezdzania na luzie do swiatel czy skrzyzowan. Nie wazne czy silnik jest cieply czy zimny. Mam czysta przepustnice, czysta odme, wymienilem cewke zaplonowa, caly aparat zaplonowy i swiece (musialem to zrobic gdyz samochod zdechl mi na swiatlach tzn. krecil ale nie odpalal). Po wymianie zaczal odpalac ale pojawily sie problemy z tym co napisalem wyzej. Ma ktos pomysl o co chodzi? Samochod potrafi tez szarpnac podczas jazdy.

Bogdan 
Forumowicz

Rok produkcji: 2005 1.9 SDI (ASY)
Wysłany: 2018-06-22, 18:53   

Je?eli nie masz to kup sobie miernik(np. taki https://allegro.pl/miernik-cyfrowy-lcd-multimetr-iglowy-pradu-uniw-i7361290752.html) i sprawd? ?adowanie. Robisz to w ten sposób, ?e na mierniku ustawiasz napi?cie sta?e 20V i przy?ó? kable do klem(wcze?niej zwró? uwag? na gniazda w mierniku). ?adowanie powinno oscylowa? w przedziale od ok. 13,8V(pod obci??eniem) do 14,5V bez obci??enia akumulatora na wolnych obrotach. Je?eli tak nie jest to trzeba sprawdzi? czy alternator nie wo?a o pomoc. Sprawd? te? czy masz dobr? mas?, tzn kabel z akumulator-karoseria, silnik-karoseria, alternator karoseria.

DanteCordi 

Wysłany: 2018-06-23, 16:29   

Sprawdzi?em miernikiem takim jak poleci?e? Bogdan napi?cie bez obci??enia pokazywa?o 14.0 a pod obci??eniem (gdy odpali?em silnik i w??czy?em du?o elektroniki) skaka?o miedzy 13.0 - 13.6. Jak obroty spada?y to i napi?cie opada?o, jak ros?y obroty to i napi?cie ros?o. Kolega po?yczy? mi te? miernik alternatora, taki https://2.allegroimg.com/s1440/030d2e/fa70470d499c9bc76f8f0e25acb2 .
To na tym mierniku gdy opada?y obroty gas?a lampka 13.2 czyli za s?abe ?adowanie. Moim kolejnym krokiem b?dzie wymiana paska od alternatora bo zauwa?y?em ze jest poprzecierany i od czasu do czasu piszczy. Sprawdz? te? napinacz od paska, je?eli to nie pomo?e to kupie nowy alternator. Co o tym my?licie?

Bogdan 
Forumowicz

Rok produkcji: 2005 1.9 SDI (ASY)
Wysłany: 2018-06-25, 18:57   

Spokojnie i bez paniki. ?adowanie faktycznie jest zbyt niskie. Zanim wymienisz alternator sprawd? i popraw kontakt masy z nadwoziem(jak pisalem w poprzednim po?cie). Wst?pnie wygl?da na to, ?e regulator napi?cia ?le funkcjonuje. Mo?na to sprawdzi?, ale je?eli nie masz poj?cia o elektryce to lepiej si? za to nie bierz. Wykr?? alternator i daj do elektryka(albo zajed? autem). On ju? b?dzie wiedzia?, czy wystarczy wymieni? regler za par? groszy czy wymieni? alternator, albo da? go do regeneracji. Pasek oczywi?cie do wymiany je?eli jest uszkodzony.

DanteCordi 

Wysłany: 2018-07-14, 09:38   

Elektryk sprawdzi? alternator wszystko ok nie licz?c oczywi?cie paska. Zaleci? za?o?y? oryginalny aparat zap?onowy, a nie chi?ski odpowiednik. Tyle ?e nowy aparat BOSH'a kosztuje od 650z? do 800z?, wiec kopi?em oryginalny u?ywany z Polo. Po zamontowaniu wszytko si? uspokoi?o, nawet l?dowanie wróci?o do normy. Temat do zamkni?cia. Dzi?ki za pomoc.

.::Pani Reklama::.

Dolaczyl : Dawno Temu
Skad : Z Forum

baner_cordobaklub.png

Odpowiedz do tematu
1 użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)