Reklama

Poprzedni temat «» Następny temat
Rdza na progu
Autor Wiadomość
fatall1ty 
Forumowicz

Rok produkcji: 2003
Wysłany: 2015-03-19, 20:46   Rdza na progu

Witam, niestety ale ju? od 5 miesi?cy zaczyna wy?azi? mi rdza na progu, przyznam si? szczerze, ?e sam si? zdziwi?em. Auto z 2003r ale niestety trzymane pod blokiem, teraz pytanko do fachowców, jak rozwi?za? ten problem? Korozja wychodzi tylko w tym miejscu, warto bawi? si? w specyfiki czy lepiej od razu szlifowa??

Zdj?cia b?d? w nast?pnym po?cie
Ostatnio zmieniony przez fatall1ty 2015-03-21, 16:47, w całości zmieniany 1 raz  

Antoni'o 
Forumowicz

Rok produkcji: 1994(by?) 1998(obecnie)
Wysłany: 2015-03-19, 22:16   

fachowcem nie jestem, ale lepiej co? z tym zrobi?, czyli zeszlifowa? i zaprawk? da?, póki nie bardzo si? wgryz?o. Po wszsytkim dobrze zabezpiecz i pry?nij
Moja Cordoba http://cordobaklub.pl/for...p?p=60516#60516

fatall1ty 
Forumowicz

Wysłany: 2015-03-21, 17:01   

Dzisiaj posprz?ta?em samochód i przyjrza?em si? mu dok?adnie, niestety ale wygl?da to nieciekawie. Czy na progu mia?em szpachl?? I jak to ewentualnie naprawi?? Kolejna sprawa baga?nik, s? tam jakie? dziwne linie (jakby kto? pijany to robi?), kolejn? kwesti? s? progi od ?rodka, jest na nich troch? rys, idzie to jako? naprawi?? Jaki? zorro podpisa? mi si? te? na samochodzie, i ostatni? rzecz? jest po?amana przednia atrapa, idzie tak? dosta??
Próg

Zorro

Grill

Baga?nik

Bogdan 
Forumowicz

Rok produkcji: 2005 1.9 SDI (ASY)
Wysłany: 2015-03-30, 07:49   

Na mój ch?opski gust, to chyba s? pozosta?o?ci po niechlujnie wykonanej naprawie(progi). Co do baga?nika to albo kto? wk?adaj?c jaki? nadgabaryt porysowa?, albo te? efekt niezbyt solidnego naprawiania. Mam raptem 2 lata m?odsze auto, ale u mnie nie znajdziesz grama rdzy, a gdy kupowa?em Cordob? to wygl?da?a jak porzucony pies-obraz n?dzy i rozpaczy, ale bez rudej. Dobrze Ci poradzi? kolega ?eby zeszlifowa? do go?ej blachy póki jeszcze jest i zabezpieczy? jak?? zaprawk?. Teraz nie ma z tym problemu. Ja te? mam auto pod blokiem i to wida?. Tam gdzie by?y delikatne rysy to po prostu wypolerowa?em, a tam gdzie g??bsze(do podk?adu) to kupi?em w sklepie lakierniczym(fachowiec namiesza? mi 100g) zaprawk? i baaardzo cienkim p?dzelkiem nanios?em na rysy. Mo?na te? bawi? si? wyka?aczk? i tak jak kredk? nanie?? na rysy. Gdy wyschnie pasta polerska za?atwi?a spraw? i nie ma ?ladu. Ja kupi?em(tam gdzie zaprawk?) dwie pasty polerskie, a mianowicie bardziej ?ciern? i do ostatecznej polerki. W markecie(by?o taniej ni? w w/w sklepie) kupi?em tarcz? z mi?kk? g?bk?, na?o?y?em na wiertark?(tu trzeba uwa?a? ?eby nie stopi? lakieru) z regulacj? obrotów i na niezbyt du?ych obrotach polerka wysz?a niemal jak profesjonalnie. Co do progów to nawet sugerowa?bym zdj?cie b?otników(przednie s? odkr?cane), bo nie dostaniesz si?, bo b?otnik zas?ania, a ognisko rudej trzeba w ca?o?ci zetrze?, bo problem powróci.
Fakt roboty na ca?y dzie? i je?eli mieszkasz na bloku to mo?e by? problematyczna taka operacja. Chyba, ?e masz mo?liwo?? pod??czenia si? do pr?du(polerowanie). Koszt takiej zabawy to:
-lakier w sprayu(na progi) ok. 10-20 z?
-zaprawka na rysy ok. 10-20 z?
-zestaw cienkich p?dzelków(wyka?aczki darmo) 5z?
-pasta polerska: 2 rodzaje-lekko ?cierna do wst?pnej polerki i do ostatecznego polerowania. To b?dzie najdro?sze i zale?nie jaka pasta to 50-150 z?
-papier ?cierny wodny-2000(do wst?pnego, przed polerowaniem zeszlifowania rys) ok. 5 z?.
-Twój czas i je?eli sobie zap?acisz to ok. 5-500 z?/rbh :-P
Czyli je?eli masz jakie? spokojne miejsce aby si? bawi? w lakiernictwo to w jedno popo?udnie jeste? w stanie wszystko ogarn??. Najwi?cej czasu zajmie demonta? b?otników, bo troch? ?rubek jest do odkr?cania. A jak si? do tego b?otnika dosta? to tu znajdziesz podpowied?: http://ifinterface.com/page/page3.php Stronka startowa jest po rosyjsku, ale nie przestrasz si?. Wybierz "CarProg2" i otworzy si? strona po polsku. Wtedy tylko wybra? odpowiedni model auta, rocznik i grup? asortymentow? i masz.

fatall1ty 
Forumowicz

Wysłany: 2015-03-30, 17:04   

Dzi?ki wielkie, o co? takiego mi chodzi?o :) Pyta?em znajomego lakiernika i powiedzia?, ?e progi to wada fabryczna. W progach znajduje si? jaka? g?bka która przesi?k?a i od tego powstaje rdza. Co do ogólnego stanu samochodu postaram si? co? dzia?a? je?eli b?dzie troche cieplej, ogólnie z podwórkiem nie ma problemu :)

Bogdan 
Forumowicz

Rok produkcji: 2005 1.9 SDI (ASY)
Wysłany: 2015-03-31, 12:18   

fatall1ty napisał/a:
W progach znajduje si? jaka? g?bka która przesi?k?a i od tego powstaje rdza.
Ta g?bka, a w zasadzie pianka jest w s?upkach. Jak b?dziesz zdejmowa? b?otniki to tam powiniene? si? na t? piank? natkn??(o ile kto? ju? jej nie wywali?. S?u?y ona do wyt?umienia drga?. Nie wiem czy to ona powoduje rdz?, by? mo?e, ale jest ona niemal we wszystkich autach(przynajmniej w tych które ja mia?em i mam(Mondeo, Alfa Romeo 156, Passat) i w ?adnym nie powodowa?a ona takich objawów jak u Ciebie. Powiem wi?cej-nie powodowa?a ?adnych objawów.

?ukasz87 

Rok produkcji: 1995
Wysłany: 2015-12-30, 03:49   

Cytat:
ta pianka nie powoduje rdzewienia. Wr?cz przeciwnie. Wype?nia próg szczelnie i woda nie ma miejsca.

http://alanex-radom.pl/

.::Pani Reklama::.

Dolaczyl : Dawno Temu
Skad : Z Forum

baner_cordobaklub.png

Odpowiedz do tematu
1 użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)