Reklama

Poprzedni temat «» Następny temat
Cordoba korozja w progu kierowcy.
Autor Wiadomość
Patriota 

Rok produkcji: 2005
Wysłany: 2017-05-06, 19:43   Cordoba korozja w progu kierowcy.

Witam. Mam taki problem (a raczej moge miec). Otoz bylem dzisiaj ogladac Seata Cordobe 2005 rocznik. I ma ona dosc mocno skorodowany próg od kierowcy. Auto jest ladne, ma niski przebieg, z polskiego salonu. Generalnie podoba mi sie, ale martwi mnie ten prog. Co o tym sadzicie?

Auto sprzedaje salon Opla. Stad tez nie moge nic wyciagnac od w?a?ciciela.

Bogdan 
Forumowicz

Rok produkcji: 2005 1.9 SDI (ASY)
Wysłany: 2017-05-07, 09:33   

Na zdj?ciu wcale to nie wygl?da tragicznie. Ale oczywi?cie Ty by?e? i widzia?e?. Ze zdj?cia wygl?da, ?e jest to powierzchniowe i naprawa nie zwali z nóg. Jak masz gdzie i odrobin? smyka?ki to spokojnie sam mo?esz to naprawi?. Wystarczy zeszlifowa? ogniska korozji do go?ej blachy(mo?na u?y? wiertarki z jakim? kamieniem, albo szlifierki). Pó?niej wyrówna? szpachlówk? i pomalowa?. W ka?dym sklepie z lakierami kupisz szpachlówk?(kit szpachlowy), lakier podk?adowy i lakier "pod kolor"(w aerozolu). Troch? gazet(albo folii malarskiej) i ta?my malarskiej(do zamaskowanie elementów których nie chcesz pochlapa? farb?). Spokojnej roboty na jakie? 2-3 godziny. Koszt to ok. 50 do max 100 z?. Lakiernik za tak? us?ug? skasuje ok. 250-350 z?. Oczywi?cie je?eli rdza nie prze?ar?a na wylot, bo wtedy trzeba troch? inaczej podej?? do problemu, a metod jest sporo-od tzw. fuszerki po profesjonalne spawanie. Ja swego czasu w moim PF126p dziury ?ata?em banda?em nas?czonym w ?ywicy epoksydowej. Tak? ?ywic? robi si? bardzo prosto-do rozpuszczalnika nitro tak d?ugo wk?adasz styropian a? przestanie si? ju? rozpuszcza?. Taki kisiel idealnie nadaje si? do klejenia wszelkiego rodzaju plastików, ubytków, a nawet blacharki(gdzie s? dziury). Jedyny problem to taki, ?e gdy wyschnie to jest twardy jak kamie? i szlifuj?c r?cznie mo?na wyrobi? sobie bicepsy jak Pudzian. Takim klejem sklei?em kiedy? te? zbiorniczek p?ynu ch?odniczego i zderzak.

Patriota 

Wysłany: 2017-05-09, 13:34   

Dzi?kuj? za szybka odpowied?. Czyli nie ma sie czym martwi? za duzo. Wczoraj dzownilem do Opla zapytac jak tam auto, i pytalem czy zamek centralny dziala juz z tylu, bo jak by?em ogladac okazalo sie ze tyl nie dziala. Powiedzieli ze on jednak od poczatku ma tylko na przod. Czy to mozliwe? Teraz sobie przypomianm ze pilot od zamka jest oddzielenie od kluczyka. Tak sobie mysle ze oni sobie po prostu na przod zalozyli ten zamek we wlasnym zakresie.

Bogdan 
Forumowicz

Rok produkcji: 2005 1.9 SDI (ASY)
Wysłany: 2017-05-09, 14:15   

S?uchaj, auto ma ju? swoje lata i cudów od niego nie wymagaj. I tak w praniu oka?e si? co to za egzemplarz. Co najmniej dziwne ?eby centralny dzia?a? tylko na przód. Jedynym wyt?umaczeniem jest to, ?e auto nie mia?o wcale centralnego, a w?a?ciciel z sobie tylko wiadomych powodów za?o?y? si?owniki tylko na przód. Wa?ne, ?e tylne drzwi w ogóle si? otwieraj?. U mnie(w?a?ciwie to u syna) prawy ty? zastrajkowa? i wcale nie mo?na go otworzy?. Teraz g?ówkujemy jak si? dosta? do zamka nie demoluj?c tapicerki drzwi.
Tak z ciekawo?ci jaki tam jest silnik i ile sobie ?ycz? za auto? I jeszcze taka moja delikatna sugestia-jak masz mo?liwo??(kolega, szwagier, znajomy znajomego...) spróbuj pod??czy? komputer aby zdiagnozowa? auto. Sprzedawca(czy to Opel czy jakikolwiek inny) zawsze b?dzie zainteresowany sprzeda?? i niekoniecznie interesem klienta.

Patriota 

Wysłany: 2017-05-09, 21:54   

Chca 12.500. Auto ma okolo 85k przebiegu. Patrzy?em po vinie to widac ze kobita robila po 5-7tysi rocznie. Czyli moze si? to zgadza. Silnik to 1.4 75km. Ogolnie od razu powiedzia? ze za 11.500. W pierwszej chwili mysle sobieo ze fajnie. Ale zaraz oblukalem te auta na olx i chodza za 7-8k. Jestem pewny ze oni go dostali w jakims rozliczeniu za grosze, wiec nawet za 9jak sprzedzadza to zarobia. Dzisiaj sie dowiedzia?em ze auto ma opony tylko latowe. Na bank rozrzad do zrobienia. Poza klima to totalny golas. Jedyne czym naprawd? przekonuja mnie to to ze sami powiedzieli (nie pytani) ze daja na auto roczna rekojme. W razie ukrytych wad oni to robia. Musle ze 10500 to max ile jest warte.

Sekario 

Rok produkcji: 1999
Wysłany: 2017-09-13, 12:48   

Przydatne okaza? si? mo?e malowanie proszkowe wielkopolska , te? wybra?em takie rozwi?zanie aby pozby? si? korozji ca?kowicie. Moim zdaniem to jest jedyne s?uszne wyj?cie.

Swen 

Rok produkcji: 2003
Wysłany: 2017-09-27, 09:42   

Takie ogniska korozji dobry warsztat usunie w 1-2 dni a koszty nie b?d? du?e.

Lerandis 

Rok produkcji: 2004
Wysłany: 2017-11-02, 12:17   

Dzia?aj od razu z tematem. Nie ma co czeka? a? ta rdza pójdzie dalej.

antoni53 

Rok produkcji: 1999
Wysłany: 2017-11-27, 11:08   

Warto od razu zabezpieczy? auto przed korozj?. To ta?sze ni? pó?niejsze usuwanie rdzy...

Morskar 

Rok produkcji: 1990
Wysłany: 2017-12-18, 09:03   

Ja od razu bym do blacharza uderzy?, dobrze ?e ognisko korozji nie jest jeszcze takie du?e, to koszta te? nie b?d? du?e.

servusan 
Forumowicz

Rok produkcji: 2004
Wysłany: 2018-04-23, 08:54   

Polecam spojrze? jak wygl?da to z 2 strony, zeby sie nie okaza?o ze b?dzie o wiele gorzej niz z zewn?trz.

.::Pani Reklama::.

Dolaczyl : Dawno Temu
Skad : Z Forum

baner_cordobaklub.png

Odpowiedz do tematu
1 użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)