Reklama

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: p89
2014-01-22, 01:44
Cordoba 1.9Tdi ATD woytek
Autor Wiadomość
woytek13 

Rok produkcji: 2003
Wysłany: 2013-12-25, 14:24   Cordoba 1.9Tdi ATD woytek

Jako? tak pierwszy raz mia?em opór wewn?trzny ?eby auto tu opisa?...

Ani racingowee, ani zglebione. Nie jest to JDM, nie jest to GERMAN, nie jest klasyczne, i nie jest mecenasem (a to chyba obecny trend co?? ). No ale tak si? sk?ada, ?e wiosn? tego roku naby?em fajnego seata i po?ykam nim kolejne kilometry (a chyba powinienem po?yka? inne auta na ?wiat?ach, ale nie wiem nie znam si?) w do?? ekonomiczny sposób i w zasadzie oszcz?dzam sporo na naprawach i mog? zaoszcz?dzi? na inne lepsze auto ;)

Suche dane:

Seat Cordoba 6l
Model: Signo
Kod Silnika: ATD 1.9 TDI
Moc: Fabryczne 101km

Wyposa?enie:
:arrow: Climatronic
:arrow: Elektryczne szyby x4
:arrow: Elektrycznie reg i sk?adane lusterka oraz podgrzewane
:arrow: w sumie 6 g?o?ników (updated !)
:arrow: 4 poduszki powietrzne
:arrow: ABS + TCS
:arrow: Fadio MCD (updated !)

Auto pochodzi z polskiego salonu, jestem w zasadzie drugim w?a?cicielem i kupi?em je na prze?omie marca i kwietnia z przebiegiem 122tys km. W chwili obecnej strzeli?o ju? 137tys i je?dzi si? nadzwyczaj dobrze ;)

Po zakupie wiadomo kilka detali takich jak:
- wszelkie mo?liwe filtry
- olej (Castrol Edge 5w40)
- gruntowne mycie, sprz?tanie, odkurzania (tu nie by?o du?o pracy bo auto dobrze przygotowane do sprzeda?y)

Troch? potem POWA?NE naprawy:
- gumy stabilizatora (124tys km)
- czujnik temperatury silnika (126tys km)
- tylne tuleje wahacza, decat, kontrola stanu poduszek silnika i skrzyni (133tys km)
- ??czniki stabilizatora (135tys km)

Jedyne zdj?cia jakie posiadam w chwili obecnej to:

No i z napraw to by by?o na tyle. Po przesiadce ze starego (cho? wci?? wspania?ego dla mnie auta jakim by?o poprzednie e36) jest spora ró?nica w jako?ci i ?wie?o?ci auta. Nic nie trzeszczy, nie skrzypi i bezstresowo wsiadam i jad? wsz?dzie :)

Z "modyfikacji" to wrzuci?em dobrz wygl?daj?c? nawigacj? MCD, doda?em modu? gps tak ?eby dzia?a?a (chocia? nie u?y?em jej i raczej nie u?yj? bo Here Drive jest jednak sporo lepsz? nawigacj?) i wn?trze od razu zacz??o wygl?da? poprawnie. Wa?ne jest dla mnie to, ?e nie bawi? si? w g?upie zdejmowanie/zak?adanie panelu od radia. Wkurza?o mnie to, a ba?em si? ?e kto? si? zainteresuje. Tu mam spokój. Potem w celu poprawy jako?ci d?wi?ku wymieni?em przednie g?o?niki na zestaw odseparowany GMS 1765N. Dodatkowo drzwi wyt?umione, g?o?niki na dystansach mdf, a pod tapicerk? wpad?a pianka PE. Z ty?u to samo, tylko bez zmiany g?o?ników (tam siedz? jakie? dziwne dwudro?ne GMS 762). Jako?? d?wi?ku jest taka jaka powinna by? w seryjnym aucie :)

Plany?
- najbli?szy to korekta lakieru na tylnym b?otniku bo co? tam od?azi i nie wygl?da to korzystnie
- wypada?o by zaj?c si? rozrz?dem
- felga na wiosn? (pewnie oryginalne 16cali)
- mo?e lekko w dó?, ale z pewno?ci? bez gwintu
- zderzak przód - polift, albo chocia? kratki FR
- w ?rodku nak?adki na peda?y + podstopnica
- mam ochot? na multifunkcj?
- powa?ne zmiany w fotelach doje?d?am tym do pracy wi?c wymagam komfortu, ale nie wiem z jakiego modelu dopasowa? oraz nie wiem jak z kolorystyk? bo to ma wygl?da? jak z fabryki!
- podejrzewam ?e programik by ProChip

A poza tym to codzienne nabijanie kilometrów i czerpanie (troch? naci?gane has?o) rado?ci z jazdy :)

Edit:

Kilka ?wie?ych zdj?? z sobotniego szorowania. Wosk (Einszett Glanz Wax Hart Glanz - polecam) jak wida? jeszcze si? dobrze trzyma ;)

Wn?trze:

p89 
Administrator

Rok produkcji: 2004
Wysłany: 2013-12-25, 20:46   

?adny model, ciekawe wyposa?enie :) tylko ten kolor ehh ale wiadomo kwestia gustu
z ciekawo?ci zapytam ile kosztowa?o autko?

woytek13 

Wysłany: 2014-03-29, 17:51   

p89, PW ;-)

Majtkowy kolor nie jest taki z?y, z pewno?ci? lepszy ni? zwyk?e srebrny. Idea? dla mnie to albo czerwony, albo czarny :) Plus jest taki, ?e auto nawet zabrudzone wygl?da na czyste. Tylko po?ysk s?abszy ;)

[ Dodano: 2014-03-29, 15:55 ]
?adna to zmiana ale auto dosta?e kilka prezentów z okazji prawdziwej wiosny. Jako i? olej prosi? o wymian? to zamiast poprzedniego Castrola wpad? Motul Specific 5w40 no i wiadomo do tego filtr oleju, powietrza i kabinowy.

Zarazi?em si? ostatnio nowym hobby jakim jest kosmetyka samochodowa (wol? polskie okre?lenie) wi?c do kilku coraz dro?szych ( :/ ) paczkach z ró?nych sklepów zorganizowa?em sobie ma?y arsena? do zabawy.

Dwa tygodnie temu ogarn??em wn?trze w wersji podstawowej czyli wyp?dzlowane co si? da przy pomocy APC Nielsena, a potem na?o?ony Poorboy's Natural Look. Zdj?? nie ma, bo jest jak by?o tylko czysto i czarno tam gdzie wcze?niej by?o szaro.

Wynik: plus 10 do komfortu jazdy :D :

Ten weekend zacz??em ju? w pi?tek, gdy to zabra?em si? za przygotowywanie do korekty lakieru. Lakier mam dobry, albo nawet bardzo dobry ale jak ju? chcia?em po?o?y? wosk to jednoetapow? korekt? mu zrobi?em. W pi?tek poszed? prickbort Mac 124, potem wypianowany od góry do do?u (z lekkim dodatkiem APC) a na koniec umyty profesjonalnym szamponem czyli - p?ynem do mycia naczy? "Timek" by Biedronka ]:>

Tak przygotowany wpad? do gara?u, gdzie ca?ego wyglinkowa?em od góry do do?u. Robi?em to pierwszy raz i oczywi?cie jedn? glink? zmarnowa?em bo chc?? j? przetransportowa? wsadzi?em w woreczek foliowy. Rada na przysz?o?? - raczej glinki od worka nie oddzielimy! Potem mycie auta (pierwsyz raz my?em po ciemaku) i do gara?u.

Sobota:

wstawanie o 7 rano w sobot? nie jest takie z?e. W du?ym skrócie to mia?em robi? dwa etapy (Menzerna fg500 + ff3000) ALE po zobaczeniu co robi ff3000 na srednim padzie stwierdzi?em ?e jak na nauk? tej sztuki to zostan? przy takim zestawie. Pad pomara?czowy wafelek ABW. Wyp?dzlowa?em tak ca?e auto, potem mycie tak jak poprzedniego dnia.

Kolejny etap to cleaner - Poorboys' Pro Polish (wg mnie z?y wybór, mog?em wzi?? pro polish 2, to by jeszcze troche zjad? lakieru). Cleaner poszed? maszynowy na czarnym mi?kkim waflu ABW. Potem docieranie ró?nych miejsce mikrofibr? i na koniec wosk. Tym razem te? wersja ekonomiczna czyli FINISH KARE 1000P Hi-Temp Paste Wax. Narazie jedna warstwa, mo?e jutro wpadnie druga chocia? nie wiem czy r?c? b?d? na tyle w?adne ?eby to zrobi?. Progi, drzwi od ?rodka i inne zakamarki zala?em ta?szym "woskiem" czyli Einszett Glanz Wax Hart Glanz.

W mi?dzyczasie szyby te? przelecia?em cleanerem (tutaj ju? r?cznie) i na?o?y?em niewidzialn? wycieraczk? Autoland, a na plastiki z zewn?trz pad? Poorboy's World Trim Restorer.

?rodek wymaga? tylko przetarcia mikrofibr? no i zawiesi?em jaki? pachniuch, który od dziewczyny dosta?em.

Z ca?o?ci jestem zadowolony chocia? brakuje mi jeszcze ogarni?cia kó? - czyli czarnid?a na opony i wyczyszczenia nadkoli bo syf tam okrutny.

Fotorelacji nie robi?em. Lubi? robi? zdj?cia i uwielbiam d?uba? przy samochodzie jednak po??czenie tych dwóch czynno?ci to przesada. Co? na zasadzie - Lubi? je?? gruszki i pi? mleko ale staram si? nie ??czy? :P

ArtuR2d2 
Forumowicz

Rok produkcji: Ibiza 1.9 TDI 1998r
Wysłany: 2014-03-29, 19:55   

Dobra robota wykonana ;-) ?adnie si? b?yszczy i w ?rodku czy?ciutko jak z salonu by wyjecha?a dopiero :-D
Ogólne informacje zbiera?e? ze znanej strony o kosmetyce aut? ;-)
A co to jest na ostatnim zdj?ciu na boku tunelu?

TraCer 
Forumowicz

Rok produkcji: 2001
Wysłany: 2014-03-29, 20:38   

Jak dla mnie ?adne auto ale .... czy?ciutka seria ... i w planach nic w sumie ciekawego sie nei zapowiada . Ale moze taki plan , wa?ne by w?a?ciciel by? zadowolony powodzonka .

woytek13 

Wysłany: 2014-03-29, 21:28   

Jestem zwolennikiem teorii: modyfikacje (mechaniczne czy stylistyczne) w aucie z jakakolwiek wada techniczna/lakiernicza jest g?upot?!

Doprowadzam auto do idea?u, a z pewno?ci? bardziej mi si? odwdzi?czy za co? takiego ni? za wrzucenie jej gwintu i obni?enie na sam dó? - bo wtedy lepiej wygl?da ;)

TraCer 
Forumowicz

Rok produkcji: 2001
Wysłany: 2014-03-29, 23:05   

No niestety ja wole swojego zagwintowac bo wiem ze przestanie sie zachowywac jak akrarium wype?nione wod? :)

jonas89 

Rok produkcji: 2006
Wysłany: 2015-04-22, 11:07   

Widz? ?e ?adnie ten o ten samochód dbasz :)

Derindo29 

Wysłany: 2015-06-10, 08:44   

Climatronic Tobie w tym autku nie zawodzi? Bo Mi ostatnio niestety tak ... :(

dawidos 

Wysłany: 2016-01-04, 19:46   

jak wspomaganie w samochodzie sie spisuje? mam identyczny silnik i rocznik ale troszke slabiej wyposazony od jakiegos czasu zapala sie kontrolka od wspomagania przy zapalaniu gdy jest zimny ale jak pochodzi chwile to gasnie nie mam pojecia z kad przyczyna no i nie moge znalezc zbiorniczka z plynem wspomagania.

motomirek 

Rok produkcji: 2008
Wysłany: 2017-10-30, 10:53   

Autko zadbane, a ten kolor jest ok. Nie wiem o co niektórym chodzi :P

foxxy 

Wysłany: 2017-12-14, 11:34   

?adny, zadbany egzemplarz - oby s?u?y? Ci jak najd?u?ej. :)

.::Pani Reklama::.

Dolaczyl : Dawno Temu
Skad : Z Forum

baner_cordobaklub.png

Odpowiedz do tematu
1 użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)