5 porad jak robić zakupy na aliexpress

Robię zakupy przez AliExpress od dłuższego czasu i czasami uzależniam! Super tanie ceny za tak dobre produkty! Na szczęście do tej pory nigdy nie miałem złego produktu. Do tej pory moje doświadczenie nauczyło mnie kilku wskazówek i sztuczek, które pomogły mi kupić dobre produkty za rozsądną cenę, a także uzyskać zwrot pieniędzy bez żadnych kłopotów.

Opinie

ZAWSZE czytaj opinie przed zakupem jakiegokolwiek produktu! Liczba recenzji i ocen ze zdjęciami pomaga zrozumieć, czy produkt jest rzeczywiście taki, jak pokazano w opisie produktu + wady i zalety.

Polecane

Przejrzyj polecane produkty, przewijając w dół. Poniżej znajdują się 2 rekomendacje, jedna od sprzedawcy (ten sam sklep, różne produkty) i rekomendacje od AliExpress. Znajdziesz te same/podobne produkty, które chcesz kupić od różnych sprzedawców po innych/tańszych cenach, być może bezpłatną wysyłkę, a także produkty z dobrymi recenzjami.

Kontakt

Porozmawiaj ze sprzedawcą, zanim kupisz coś drogiego lub jakiegokolwiek produktu powyżej 10 USD. Możesz targować się ze sprzedawcą, a on/on dostosuje cenę przed dokonaniem płatności. Możesz blefować, że ten sam produkt jest tani od innego sprzedawcy i chcesz dopasować cenę lub cokolwiek innego. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że sprzedawca może dać ci dodatkowe 1 USD zniżki po dopasowaniu do ceny podanej przez konkurenta. Mam buty, które kosztowały 29$ za 24$ (konkurent sprzedawał te same buty za 25$)

Problemy

Zawsze rozmawiaj ze sprzedawcą, gdy nie otrzymałeś produktu, a ochrona się kończy. Zapytaj sprzedawcę, dlaczego nie otrzymałeś przesyłki, sprzedawca zasugeruje, abyś skontaktował się z pocztą itp. Spraw, aby sprzedawca bezbłędnie rozszerzył ochronę kupującego. Kontynuuj, aż otrzymasz produkt lub zabraknie Ci cierpliwości. Jeśli minęły 2-3 miesiące i nadal nie otrzymałeś produktu, zapytaj sprzedawcę, co może z tym zrobić? Daj sprzedawcy możliwość pełnego zwrotu pieniędzy lub wyślij inny produkt na ten sam adres. Gdy zgodzą się na zwrot pieniędzy, zrób zrzut ekranu rozmowy dla bezpieczeństwa. Sprzedawca poinformuje Cię o otwarciu sporu i zgodzi się na to. Zawsze rozmawiaj ze sprzedawcą przed otwarciem sporu. Dzięki temu cały proces przebiega znacznie szybciej, a Ty” Zawsze dostanę zwrot pieniędzy. Przynajmniej to działało dla mnie do tej pory. Nigdy nie miałem problemu ze zwrotami pieniędzy. Muszę też zatrzymać produkt zamiast zwracać go do nich + zwrot pieniędzy!

Lojalność

Przejrzyj produkty, które kupiłeś prawidłowo, z dobrymi, wyraźnymi zdjęciami produktu + czas wysyłki + czy spełnił Twoje oczekiwania, czy nie i jak dobry jest sprzedawca. Pomaga to w późniejszych zakupach i zwrotach pieniędzy, a także najwyraźniej masz większe szanse na wybór gratisów.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *