10 wskazówek, jak zdobyć 10 000 obserwujących na Instagramie bez ich kupowania (część 2)

Nie przechwalaj się zbytnio.

Więc wygrałeś nagrodę. To świetnie i zdecydowanie powinieneś o tym pisać. Po prostu unikaj wyróżnień, certyfikatów i recenzji jako jedynego rodzaju publikowanych rzeczy. W podobny sposób nie spędzaj zbyt dużo czasu na rozmowach o swoim produkcie lub usłudze i o tym, dlaczego jest niesamowity. W rzeczywistości spędzaj na tym bardzo mało czasu. Ludzie nie śledzą Twojego konta na Instagramie tylko dla treści promocyjnych. Chcą zobaczyć stronę Ciebie lub Twojej organizacji, która sprawia, że wydajesz się człowiekiem. Chcą inspirować się twórczo i chcą się śmiać!

Publikuj aktualne treści.

Bycie na bieżąco z bieżącymi wydarzeniami, wiadomościami branżowymi i popkulturą pomoże Ci zwiększyć interakcje z kontem. Miej oko na to, co się dzieje lub zyskują popularność i jak możesz to wykorzystać na swojej stronie. Czy jest nowy mem, który staje się wirusowy? Zobacz, jak możesz go spersonalizować, aby pasował do Twojej marki lub specjalizacji. Czy w mediach wydarzyło się coś, co wpłynęło na Twoją branżę? Napisz artykuł na swoim blogu z własnym spinem i promuj go na swoich kanałach społecznościowych (w tym na Instagramie!) . Czerpanie korzyści z bieżących wydarzeń i trendów online może pomóc w zwiększeniu uwagi na treści, zwłaszcza gdy używasz odpowiednich hashtagów.

Zidentyfikuj influencerów i wejdź z nimi w interakcję.

Znajdź najlepszych influencerów w swojej dziedzinie i obserwuj ich. Miej oko na to, co publikują i co ludzie mówią w podpisach. Następnie dołącz do rozmowy. Osoby, które obserwują i wchodzą w interakcje, najprawdopodobniej również należą do Twojej grupy docelowej , a jeśli odpowiesz na coś, co mówią, możesz po prostu zdobyć nowego obserwującego!

Uzyskaj widok z lotu ptaka na swój Instagram.

Zrób krok w tył i rzuć okiem na swój Instagram jako całość (wiesz, stronę, na której znajdują się wszystkie kwadraty). Czego brakuje? Czy to wygląda spójnie? Upewnij się, że wszystkie Twoje obrazy wyglądają dobrze i są markowe, że masz skonfigurowane podświetlenia na Instagramie, że wszystkie informacje biograficzne są aktualizowane za pomocą hashtagów i aktualnego linku do Twojej witryny lub odpowiedniej treści.

Promuj krzyżowo swój Instagram na innych kanałach.

Jeśli masz już przyzwoitych obserwatorów na innej platformie społecznościowej, upewnij się, że ci obserwujący również usłyszą o Twoim koncie na Instagramie! Powinieneś także przyciągać ludzi do swojego Instagrama, promując swój kanał w swojej witrynie! Kilka sposobów na wzajemną promocję to:

  • Umieszczanie zdjęć z Instagrama ze swojej strony w biuletynie
  • Umieszczanie zdjęć z Instagrama ze swojej strony w swoich postach na blogu
  • Dodanie linku do swojego Instagrama w podpisie e-mail
  • Dodanie uchwytu z Instagrama do biografii innych serwisów społecznościowych
  • Łączenie Twojego Instagrama z Twitterem i Facebookiem, aby publikował na wszystkich trzech stronach

Gdy osiągniesz liczbę 10 000 obserwujących, jest zaskakująco mało fanfar, ale postępując zgodnie z tymi wskazówkami i pamiętając o nich, będziesz na najlepszej drodze do autentycznego wzrostu na Instagramie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *