Reklama
Twoja Reklama Tutaj? 30 dni = 30zł

Ogłoszenie 

SPRZEDAM FORUM http://cordobaklub.pl - Wszelkie informacje pod adresem admin@cordobaklub.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Na Pb nierówna praca silnika na Lpg silnik pracuje idealnie
Autor Wiadomość
widus88 
Forumowicz

Rok produkcji: 1997
Wysłany: 2011-12-24, 17:10   Na Pb nierówna praca silnika na Lpg silnik pracuje idealnie

Otóż mój problem zaczął się jakiś czas temu. Wróciłem z trasy do domu przełączyłem auto z lpg na benzynę(zawsze tak robiłem) Auto zaczęło nierówno chodzić dławić się dusić się, tak jak by nie paliło na jeden gar. Wyczyściłem kopułkę i miałem tydzień spokoju, lecz dzisiaj wyjeżdżając z garażu na Pb auto zaczęło szarpać(wsteczny bieg). Wrzuciłem 1 i ruszyłem auto nie szarpało(cały czas praca na pb). Przed chwilą znowu wróciłem z trasy i tradycyjnie przełączyłem maszynę na benzynę i zaczął robić to co na początku. Nie równa praca silnika. Układ wn wykluczam gdyż na gazie pracuje idealnie, więc winę za to ponosi coś w układzie paliwowym. Podejrzewam filtr paliwa. Pragnę zaznaczyć, że auto raz na benzynce chodzi idealnie a za chwilę, ma takie objawy jak wcześniej uzyskałem.Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Korzystając z okazji. Wesołych świąt wszystkim życzę

Moje autko znajdziesz tutaj.... http://www.autocentrum.pl...r_id=1999741311

wasek41 
Forumowicz

Rok produkcji: 1996
Wysłany: 2011-12-24, 19:24   

Pompka sie moze przycinac. Wyjmij pompke i zobacz czy nie jest brudna.

Klarneciaczek 

Wysłany: 2012-01-25, 00:10   To samo

Przechodzę te same katusze, od ponad pół roku. Na gazie jest idealnie, nawet zapala na nim, jeśli nie ma mrozu. Na benzynie masakra, nie zapala, lub rzadko zapala, podczas jazdy szarpie, zwalnia, muszę pulsacyjnie naciskać pedał gazu, żeby całkiem nie zgasł. Najpierw podejrzewałam filtr paliwa, ale wymiana nic nie dała. Gazownik czyścił mi wtryski kilka razy. Po każdym z tych zabiegów było dobrze kilka dni, zanim znowu nie przełączyłam na gaz - potem już na benzynie nie chciał gadać. Ostatecznie wymieniona została pompa paliwa. Było super przez jakiś czas, ale teraz znowu to samo. Nadmieniam, że pompa była wymieniana po diagnostyce komputerowej, która taki problem wskazała. Wcześniej gazownik mierzył ciśnienie manometrem i niby było dobrze (sic!). Kto wie, o co chodzi z tym? Widze, że podobne zagadnienie przewija sie przez to forum. Czy to jakies fatum cordoby? Pomóżcie, kochani, bo osiwieje... :zalamany:

heler 
Forumowicz

Rok produkcji: 1999
Wysłany: 2012-01-26, 09:26   

A moze lpg rozwala adaptacje benzynowe, trzeba sprawdzic korekty krótko i długo terminowe zeby to okreslic. Mialem taki przypadek ze gaz by tak zle ustawiony ze auto wkoncu przestało odpalac na benzynie tak sie rozwalily nastawy ECU benzynowe. Napisz jaka instalacja lpg, producent, jaki wtryski i reduktor.

Klarneciaczek 

Wysłany: 2012-01-26, 11:29   

Ojoj, chyba tak zaawansowana w temacie nie jestem:) na pewno producent to Tomasetto, reduktor także jest z tej firmy. Więcej informacji napiszę wieczorem, ale dziękuję już teraz za poradę, posprawdzam to, co polecasz. Pozdrawiam!

ali_z_czewy 
Forumowicz

Wysłany: 2012-01-27, 22:31   

heler ma racje mapy sie rozjechały, i ecu benzyny wprowadził korekty.

Klarneciaczek 

Wysłany: 2012-01-27, 23:10   

Dzięki wielkie dla Was, jutro jadę do speca, dam znać, jaki efekt!

[ Dodano: 2012-02-25, 22:03 ]
W końcu byłam na porządnej diagnostyce - na 99 % silniczek krokowy. Na razie mam założony taki ze szrota na próbę, jeździ dobrze, ale chyba kupię oryginalny, na gwarancji. Co o tym sądzicie - kupować oryginalne czy zamienniki?

.::Pani Reklama::.

Dolaczyl : Dawno Temu
Skad : Z Forum

baner_cordobaklub.png

Odpowiedz do tematu
1 użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)