Reklama
Twoja Reklama Tutaj? 30 dni = 30zł

Ogłoszenie 

CHĘTNI NA KLUBOWE SMYCZE? ZAPRASZAMY DO TEMATU KLIK

Poprzedni temat «» Następny temat
Skrzynia biegów-wymiana,jak ją dobrać.
Autor Wiadomość
Bini 

Rok produkcji: 1994
Wysłany: 2010-05-05, 22:36   Skrzynia biegów-wymiana,jak ją dobrać.

Witam mam pytanie dotyczące sie doboru skrzyni biegów,jestem posiadaczem Seata Cordoby 1.4 1994r. i parę dni temu wywaliło mi dziurę w skrzyni biegów.Moze ktoś podpowie na co zwracać uwagę przy nabywaniu skrzyni biegów oczywiście chodzi o używaną, co można sprawdzić przy skrzyni wyjętej żeby mieć pewnośc że z nia jest wszystko ok i jak ja dobrać do samochodu. Czy np. pasuje do niego skrzynia z Seata Ibizy o tej samej mocy bo akurat co do mechaniki nie jestem mocny i jak sprawdzic w aucie ilu zaworowy jest silnik z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Gizmo 
Forumowicz

Rok produkcji: 1999
Wysłany: 2010-05-06, 07:54   

jak sie do niej dobrać.... z mojej zabawy którą odpusciłem, trzeba było odkrecić wózek, u mnei się nie dało, ale moze ktoś zna inny sposób na wyjecie jej.

Bini napisał/a:
Moze ktoś podpowie na co zwracać uwagę przy nabywaniu skrzyni biegów oczywiście chodzi o używaną

jesli byłbyś zdecydowany to mogę Ci polecić skrzynię z mojej Cordoby, wymieniłem w nej kółko biegu V, bo fabrycznie zbyt niski poziom oleju zniszczył stare, i po wymanie zmieniła sie charakterystyka, na starym kółku przy 3000 obr było 100km/h a na nowym było 120km/h, niby lepiej bo szybciej w tej samej granicy obr, ale trzeba go lekko mocniej było kręcić na IV , skrzynia jest sprawna, zalana nowiutkim olejem, zrobiona w zeszłym roku we wrześniu, a w grudniu auto stanęło.
moj silnik to było 1.4 AEX.

skrzynia ma oznaczenia nabite na obudowie, przy łączeniu z blokem silnika.
wtedy wyjdzie czy skrzynia z rozrusznikiem z przodu czy z tyłu.

jak coś to PW

[ Dodano: 2010-05-06, 07:55 ]
Bini napisał/a:
jak sprawdzic w aucie ilu zaworowy jest silnik

podaj 3-literowe oznaczenie silnika, albo jest na naklejce obudowy rozrządu, a napewno jest na tabliczce znamionowej.

estepe 
Forumowicz

Wysłany: 2010-08-07, 23:49   

Mogę się dołączyć do tematu ;) w mojej Cordobie zaczęła skrzynia wydawać dziwny odgłos na każdym biegu, tak jakby łożysko, po wciśnięciu sprzęgła jest cisza. Mechanik powiedział ze to skrzynia i ze w tych autach często się psuły ;/
Jak dobrać skrzynie do mojego modelu?
Cordoba Vario 99 roku Kod silnika ALM , 75KM.

Radek ;)

p14c3k 
Forumowicz

Rok produkcji: 2001
Wysłany: 2010-08-09, 16:14   

Kolego skrzynie raczej sprawdzisz jak ja zalozysz a z uzywana moze byc tak, ze bedzie w podobnym stanie lub gorsza, pewnosci nie masz wiec ja bylbym raczej za remontem. Kupisz uzywke i tez wypadaloby jej remont zrobic...

http://www.nasze-tripy.pl ..

Gizmo 
Forumowicz

Wysłany: 2010-08-10, 07:42   

estepe napisał/a:
w mojej Cordobie zaczęła skrzynia wydawać dziwny odgłos na każdym biegu, tak jakby łożysko,

tak, łożysko oporowe do wymiany.

estepe napisał/a:
Mechanik powiedział ze to skrzynia i ze w tych autach często się psuły ;/

zmień mechanika,
łożysko to jedno, a skrzynia to drugie, a że słyszał że się psuły to mu podpasowało.
padnięte łożysko oporowe nie jest wyrokiem dla skrzyni.
przy ewentualnej wymianie łożyska, można wymienić olej w skrzyni , 75W90, ale wlać do pełna, bo katalog w któreś swojej wersji podawał zbyt niski poziom, zalać pod korek.

Madman 
Forumowicz

Rok produkcji: 1998
Wysłany: 2010-08-12, 12:07   

Na giełdach samochodowych w Gliwicach i Krakowie cena skrzyni to od 300 do 700 zł + stara w rozliczeniu. Skrzynie ładniutkie wymyte, ponoć regenerowane... szkoda tylko ze z tego co wiem to zestaw naprawczy skrzyni kosztuje solo najtaniej 650 zł... wiec odpowiedź jest jednoznaczna. Ja skrzynie szukałem pod silnik spisałem sobie ze swojej nr i tak szukałem i znalazłem, ale z racji właśnie owej regeneracji dałem sobie spokój. Podjechałem do mechanika powiedział, że to łożyska wymienił bodajże 2 i działa elegancko. Natomiast jeżeli już nie ma wyboru to dobrze jest jechać na giełdę i kupić skrzynie z gwarancją od firmy, która ma jakaś siedzibę i doświadczenie mój kumpel tak kupił do golfa skrzynie i z tego co wiem jeździ to do dziś
:) moja :) http://cordobaklub.pl/for...p?p=32641#32641

estepe 
Forumowicz

Wysłany: 2010-09-15, 23:58   

Gizmo, Mechanik jest dobry :)
jednak skrzynia, zablokowało (na szczęście pod domem) mechanizm różnicowy i nie dało się już nic zrobić.
Skrzynia wymieniona i autko znowu śmiga :)

ka.gorski 

Rok produkcji: 1996
Wysłany: 2010-10-11, 18:43   

może mi powiedzieć jak sprawdzić olej w skrzyni i ile go powinno być.

Mam wrażenie że coś mi szumi w skrzyni i obawiam sie że może nie mieć za wiele oleju. Dodatkowo zaczął być słyszalny jakiś dzwięk przy wrzucaniu 1 i 2. jak by sie tarło. tam tez chyba smarowania nie ma za wiele

mariuszdoman 

Rok produkcji: 1994
Wysłany: 2010-11-29, 17:41   nasz mechanik

witam wszystkich jestem nowy i mam taki problem w mojm seacie cordobie pada skrzynia biegow auto jest z1994 roku dzwonilem w sprawie skrzyni na szrot i dowiedzialem sie ze sa 3 rodzaje ni jestem mechanikiem i mam z tym problem jaka mam skrzynie dodam ze moja kordoba ma silnik benzynowy1.6 a model silnika to ABU jesli ktos moglby mi pomoc z gory dziekuje

KSC_Dura 
Klubowicz

Rok produkcji: 1994/2006
Wysłany: 2010-11-29, 20:07   

najbardziej odpowiednia dla tego modelu silnika bedzie skrzynia o oznaczeniu CEC ale ciezko taka dorwac wiec kazda z dolnym wybierakiem bedzie dobra *moze byc od 1.0, 1.3, 1.4, 1.6) tylko trzeba patrzec na mocowanie rozrusznika zeby sie nie roznilo ;-)

Radziu 
Forumowicz

Rok produkcji: 1995 1.8
Wysłany: 2010-11-29, 20:10   

ja mialem taki silnik jak Ty i wlasnie skrzynia CE0C. obecnie wspolpracuje mi takze z silnikiem 1.8 ABS

Mój niuniek :P
http://cordobaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5276

MISIEK31 

Wysłany: 2010-12-14, 13:52   

Witam, podłączę się do tematu.
u mnie padł mechanizm różnicowy w skrzyni i muszę ją wymienić, problem w tym że nie mogę znaleźć skrzyni z takimi samymi oznaczeniami a mianowicie [ EKU] , cordoba 99r po licie silnik 19TDI 90km - AGR -
moje pytanie czy można włożyć skrzynię z innymi oznaczeniami i z jakimi???
słyszałem żę pasują skrzynie od golfa ibizy polo, ale jak wybrać właściwą

bardzo proszę o opinię :zalamany:

.::Pani Reklama::.

Dolaczyl : Dawno Temu
Skad : Z Forum

baner_cordobaklub.png

Odpowiedz do tematu
1 użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)