Reklama

Poprzedni temat «» Następny temat
Skrzynia biegów-wymiana,jak j? dobra?.
Autor Wiadomość
Bini 

Rok produkcji: 1994
Wysłany: 2010-05-05, 21:36   Skrzynia biegów-wymiana,jak j? dobra?.

Witam mam pytanie dotycz?ce sie doboru skrzyni biegów,jestem posiadaczem Seata Cordoby 1.4 1994r. i par? dni temu wywali?o mi dziur? w skrzyni biegów.Moze kto? podpowie na co zwraca? uwag? przy nabywaniu skrzyni biegów oczywi?cie chodzi o u?ywan?, co mo?na sprawdzi? przy skrzyni wyj?tej ?eby mie? pewno?c ?e z nia jest wszystko ok i jak ja dobra? do samochodu. Czy np. pasuje do niego skrzynia z Seata Ibizy o tej samej mocy bo akurat co do mechaniki nie jestem mocny i jak sprawdzic w aucie ilu zaworowy jest silnik z góry dzi?kuje za pomoc i pozdrawiam.

Gizmo 
Forumowicz

Rok produkcji: 1999
Wysłany: 2010-05-06, 06:54   

jak sie do niej dobra?.... z mojej zabawy któr? odpusci?em, trzeba by?o odkreci? wózek, u mnei si? nie da?o, ale moze kto? zna inny sposób na wyjecie jej.

Bini napisał/a:
Moze kto? podpowie na co zwraca? uwag? przy nabywaniu skrzyni biegów oczywi?cie chodzi o u?ywan?

jesli by?by? zdecydowany to mog? Ci poleci? skrzyni? z mojej Cordoby, wymieni?em w nej kó?ko biegu V, bo fabrycznie zbyt niski poziom oleju zniszczy? stare, i po wymanie zmieni?a sie charakterystyka, na starym kó?ku przy 3000 obr by?o 100km/h a na nowym by?o 120km/h, niby lepiej bo szybciej w tej samej granicy obr, ale trzeba go lekko mocniej by?o kr?ci? na IV , skrzynia jest sprawna, zalana nowiutkim olejem, zrobiona w zesz?ym roku we wrze?niu, a w grudniu auto stan??o.
moj silnik to by?o 1.4 AEX.

skrzynia ma oznaczenia nabite na obudowie, przy ??czeniu z blokem silnika.
wtedy wyjdzie czy skrzynia z rozrusznikiem z przodu czy z ty?u.

jak co? to PW

[ Dodano: 2010-05-06, 07:55 ]
Bini napisał/a:
jak sprawdzic w aucie ilu zaworowy jest silnik

podaj 3-literowe oznaczenie silnika, albo jest na naklejce obudowy rozrz?du, a napewno jest na tabliczce znamionowej.

estepe 
Forumowicz

Wysłany: 2010-08-07, 22:49   

Mog? si? do??czy? do tematu ;) w mojej Cordobie zacz??a skrzynia wydawa? dziwny odg?os na ka?dym biegu, tak jakby ?o?ysko, po wci?ni?ciu sprz?g?a jest cisza. Mechanik powiedzia? ze to skrzynia i ze w tych autach cz?sto si? psu?y ;/
Jak dobra? skrzynie do mojego modelu?
Cordoba Vario 99 roku Kod silnika ALM , 75KM.

Radek ;)

p14c3k 
Forumowicz

Rok produkcji: 2001
Wysłany: 2010-08-09, 15:14   

Kolego skrzynie raczej sprawdzisz jak ja zalozysz a z uzywana moze byc tak, ze bedzie w podobnym stanie lub gorsza, pewnosci nie masz wiec ja bylbym raczej za remontem. Kupisz uzywke i tez wypadaloby jej remont zrobic...

http://www.nasze-tripy.pl ..

Gizmo 
Forumowicz

Wysłany: 2010-08-10, 06:42   

estepe napisał/a:
w mojej Cordobie zacz??a skrzynia wydawa? dziwny odg?os na ka?dym biegu, tak jakby ?o?ysko,

tak, ?o?ysko oporowe do wymiany.

estepe napisał/a:
Mechanik powiedzia? ze to skrzynia i ze w tych autach cz?sto si? psu?y ;/

zmie? mechanika,
?o?ysko to jedno, a skrzynia to drugie, a ?e s?ysza? ?e si? psu?y to mu podpasowa?o.
padni?te ?o?ysko oporowe nie jest wyrokiem dla skrzyni.
przy ewentualnej wymianie ?o?yska, mo?na wymieni? olej w skrzyni , 75W90, ale wla? do pe?na, bo katalog w które? swojej wersji podawa? zbyt niski poziom, zala? pod korek.

Madman 
Forumowicz

Rok produkcji: 1998
Wysłany: 2010-08-12, 11:07   

Na gie?dach samochodowych w Gliwicach i Krakowie cena skrzyni to od 300 do 700 z? + stara w rozliczeniu. Skrzynie ?adniutkie wymyte, pono? regenerowane... szkoda tylko ze z tego co wiem to zestaw naprawczy skrzyni kosztuje solo najtaniej 650 z?... wiec odpowied? jest jednoznaczna. Ja skrzynie szuka?em pod silnik spisa?em sobie ze swojej nr i tak szuka?em i znalaz?em, ale z racji w?a?nie owej regeneracji da?em sobie spokój. Podjecha?em do mechanika powiedzia?, ?e to ?o?yska wymieni? bodaj?e 2 i dzia?a elegancko. Natomiast je?eli ju? nie ma wyboru to dobrze jest jecha? na gie?d? i kupi? skrzynie z gwarancj? od firmy, która ma jaka? siedzib? i do?wiadczenie mój kumpel tak kupi? do golfa skrzynie i z tego co wiem je?dzi to do dzi?
:) moja :) http://cordobaklub.pl/for...p?p=32641#32641

estepe 
Forumowicz

Wysłany: 2010-09-15, 22:58   

Gizmo, Mechanik jest dobry :)
jednak skrzynia, zablokowa?o (na szcz??cie pod domem) mechanizm ró?nicowy i nie da?o si? ju? nic zrobi?.
Skrzynia wymieniona i autko znowu ?miga :)

ka.gorski 

Rok produkcji: 1996
Wysłany: 2010-10-11, 17:43   

mo?e mi powiedzie? jak sprawdzi? olej w skrzyni i ile go powinno by?.

Mam wra?enie ?e co? mi szumi w skrzyni i obawiam sie ?e mo?e nie mie? za wiele oleju. Dodatkowo zacz?? by? s?yszalny jaki? dzwi?k przy wrzucaniu 1 i 2. jak by sie tar?o. tam tez chyba smarowania nie ma za wiele

mariuszdoman 

Rok produkcji: 1994
Wysłany: 2010-11-29, 17:41   nasz mechanik

witam wszystkich jestem nowy i mam taki problem w mojm seacie cordobie pada skrzynia biegow auto jest z1994 roku dzwonilem w sprawie skrzyni na szrot i dowiedzialem sie ze sa 3 rodzaje ni jestem mechanikiem i mam z tym problem jaka mam skrzynie dodam ze moja kordoba ma silnik benzynowy1.6 a model silnika to ABU jesli ktos moglby mi pomoc z gory dziekuje

KSC_Dura 
Klubowicz

Rok produkcji: 1994/2006
Wysłany: 2010-11-29, 20:07   

najbardziej odpowiednia dla tego modelu silnika bedzie skrzynia o oznaczeniu CEC ale ciezko taka dorwac wiec kazda z dolnym wybierakiem bedzie dobra *moze byc od 1.0, 1.3, 1.4, 1.6) tylko trzeba patrzec na mocowanie rozrusznika zeby sie nie roznilo ;-)

Radziu 
Forumowicz

Rok produkcji: 1995 1.8
Wysłany: 2010-11-29, 20:10   

ja mialem taki silnik jak Ty i wlasnie skrzynia CE0C. obecnie wspolpracuje mi takze z silnikiem 1.8 ABS

Mój niuniek :P
http://cordobaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5276

MISIEK31 

Wysłany: 2010-12-14, 13:52   

Witam, pod??cz? si? do tematu.
u mnie pad? mechanizm ró?nicowy w skrzyni i musz? j? wymieni?, problem w tym ?e nie mog? znale?? skrzyni z takimi samymi oznaczeniami a mianowicie [ EKU] , cordoba 99r po licie silnik 19TDI 90km - AGR -
moje pytanie czy mo?na w?o?y? skrzyni? z innymi oznaczeniami i z jakimi???
s?ysza?em ?? pasuj? skrzynie od golfa ibizy polo, ale jak wybra? w?a?ciw?

bardzo prosz? o opini? :zalamany:

.::Pani Reklama::.

Dolaczyl : Dawno Temu
Skad : Z Forum

baner_cordobaklub.png

Odpowiedz do tematu
1 użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)