Reklama
Twoja Reklama Tutaj? 30 dni = 30zł

Ogłoszenie 

CHĘTNI NA KLUBOWE SMYCZE? ZAPRASZAMY DO TEMATU KLIK

Poprzedni temat «» Następny temat
sprzęgło - problemy i dyskusje
Autor Wiadomość
Pavo78 

Rok produkcji: 2000
Wysłany: 2009-03-12, 08:35   Wysoki pedal sprzegla

Witam Wszystkich

Mam Seata Vario, rok 2000(1.4 16V). Kilka dni temu wymieniłem sprzęgło. Niestety po wymianie pedał sprzęgła bierze bardzo wysoko. Mechanior mówi ze ten typ tak ma-w co jakoś nie bardzo wierze.
Czy ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie w/w problemu?

Co moge zrobic by sprzeglo bralo od dolu!

Z góry dziękuję za pomoc

Edit by Rene: Regulamin się kłania. Używaj szukajki. Przywitaj się w odpowiednim wątku
Ostatnio zmieniony przez Rene 2009-03-12, 08:44, w całości zmieniany 1 raz  

SPEED 
Forumowicz

Rok produkcji: 1997
Wysłany: 2009-03-15, 13:12   

Volkswageny już tak mają. Mechanik dobrze ci powiedział.

RACING NIGHT GROUP

tomac 
Forumowicz

Rok produkcji: 1997
Wysłany: 2009-03-30, 00:08   Re: twarde sprzęgło/linka/kończące się sprzęgło

[quote="upel"]Witam postanowiłem założyć taki temat odnośnie sprzęgła i trochę o tym podyskutować :-) , bo jak pewnie niektórzy z Was wiedzą, dość dużym problem jest w Ibizach ciężko pracujące sprzęgło i często zrywające się linki sprzęgła... :-/

Mam pytanie, czy w Cordobach jest też tak samo, bo zasadniczo jest to ten sam samochód (różniący się tyłem)? Sam Cordobe posiadam od niedawna, sprzęgło w porównaniu z innymi autami chodzi w miarę podobnie i podobnie chodzi jak u znajomego w Ibizie 1.4 MPI też tej z tego roku (2001), ale wyczuwam, że jak jest cieplejsze to lekko piszczy przy wciskaniu i puszczaniu... jak wciskam w zimnym aucie to jest ok, ale ciepłym słychać już takie lekkie piiii w połowie drogi sprzęgła, natomiast przy puszczaniu lekkie piiii słychać i na zimnym i ciepłym samochodzie, ale już przy samym prawie wyciśnięci jak zdejmuję nogę z pedału... To skrzypienie to ogólnie jest w aucie w okolicach pedału sprzęgła, nie gdzieś tam w silniku :-)
mam podobny prooblem tez przy wciskani sprzegla i wyciskaniu skrzypi mi (jak sie wydaje ze słuchu) pedał sprzęgła, bez innych konsekwencji tzn nie mam problemu z wbijaniem biegów, znajomy mechanik powiedzial ze linka sprzegla wytrzyma jeszcze z rok i wymiana, a najlepiej to gdzies na jesień

punchoo 
Junior Admin

Rok produkcji: '97 1.4 AEX
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2009-03-30, 21:21   

ja dzisiaj wymieniałem sprzęgło (w piatek po raz pierwszy a dzisiaj poprawka po raz drugi). Linka z czasem się napręża i wydaje takie dziwne zgrzyty przy pedale sprzęgła. Wydaje mi się, że cena linki jest tak śmieszna, że raz na 2 lata powinno się ją wymienić.

Właśnie przed chwila wystawiłem całkiem dobra linkę na sprzedaż. Jeżdżę na takiej samej od czerwca i teraz na nowym sprzęgle i jest gut. Jest z wyższej półki i raczej powinno wytrzymać długo.

http://cordobaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=603

www.klubseata.pl

upel 
Forumowicz

Rok produkcji: 2002
Wysłany: 2009-04-06, 23:03   

kawyka napisał/a:
U mnie sprzęgło raz trzeszczy a raz nie. Nie wiem od czego to zalezy. Zdjalem linke i nawaliłem tam przez strzykawke oleju i pomogło na troche ale teraz juz znów skrzypi. Widze ze nie wiecie czemu ale powiedzcie czy jak wymienie linke na nową to bedzie ok ?

[ Dodano: 2009-02-26, 16:36 ]
Doszedłem do tego co trzeszczy ! Otwozylem dziś maske, stary wciskał sprzęgło ciągle a ja ogladalem silnik. Do tych ktorych to irytuje: Pod maską zobaczycie ramie wychodzące z silnika za które jest zaczepiona linka. U mnie właśnie to ramie trzeszczy. Być moze sie tam woda dostała i dlatego bo raz trzeszczy a raz nie. :P

Mam chyba to samo co kolega... jeśli chodzi o tą łape tego sprzegła i wydaje mi się, że najbardziej to piszczy tam... Ma ktoś jakieś sposób na to i jeśli miałbym coś wymieniać to co?? Zauważyłem, że jak jest silnik zimny to nie piszczy i ładnie chodzi, ale jak się rozgrzeje i jest coraz cieplejszy to słychać wtedy zdecydowanie skrzypienie i chyba troszkę chodzi wtedy ciężej sprzęgło...

bartekkk85 
Forumowicz

Rok produkcji: 2004
Wysłany: 2009-04-06, 23:21   

U mnie chyba kończy się sprzęgło. jakiś miesiąc temu strzeliła mi linka, mechanior wymienił mi pod domem i było ok a teraz zaczęły się dziać dziwne rzeczy. na zimny silniku mam wrażenie jakby pedał nie odbijał tak jak powinien tzn jakoś powoli i mam problemy z włączaniem biegów najbardziej z wstecznym i 1,2. wsteczny wchodzi ze zgrzytem (muszę go wrzucać bardzo powoli to nie zgrzytnie),1 da się jakoś przeżyć ale z 2 to muszę się czasem mocować zęby wrzucić. Poza tym łożysko docisku (krokowe) naparza mi na luzie przy włączonym sprzęgle. wiec czas chyba na zmianę. Słyszałem ze komplet Sachs będzie dobry?? I co uważacie o tym przypadku panowie??

upel 
Forumowicz

Wysłany: 2009-04-07, 21:21   

Mam jeszcze takie jedno pytanie do Was... Jeśli mam w silniku ALM linkę sprzęgła bez samoregulacji, to czy mogę założyć teraz linkę z samoregulacją, jaka jest różnica i czy będzie lepiej czy nie???????

punchoo 
Junior Admin

Wysłany: 2009-04-07, 23:13   

Ile osób tyle teorii. Z samoregulacją jest prawie 2 razy droższa od markowej linki. Linke możesz mieć i taką i taką. W przypadku samoregulacyjnej - nie zakłada się chyba tej sprężyny od łapy.

www.klubseata.pl

upel 
Forumowicz

Wysłany: 2009-04-08, 08:17   

PUNCHOO napisał/a:
Ile osób tyle teorii. Z samoregulacją jest prawie 2 razy droższa od markowej linki. Linke możesz mieć i taką i taką. W przypadku samoregulacyjnej - nie zakłada się chyba tej sprężyny od łapy.

No ja mam tą sprężynę przy łapie i właśnie mi całe to sprzęgło skrzypi jak stare drzwi od piwnicy.... spróbuje ta linkę, bo widzę po niej, że jest staaara i może już ona tak daje w kość....

punchoo 
Junior Admin

Wysłany: 2009-04-08, 10:05   

No to moze kupisz odemnie linke - sztukę nówke nie śmiganą?
Ogłoszenie w dziale sprzedam

www.klubseata.pl

upel 
Forumowicz

Wysłany: 2009-04-08, 23:36   

Jeszcze mam takie do Was pytanie... Jeśli założę linkę z samoregulacją, bo obecnie mam bez samoregulacji to już nie wyreguluje, w którym miejscu ma mi brać sprzęgło :?: :?:

Teraz mi bierze na tej lince tak praktycznie równo w połowie wysokości...

No i pytanie drugie, jak to jest czy sprzęgło bierze "wysoko", to oznacza, że np. jak chce ruszyć z jedynki to popuszczam sprzęgło i samochód zaczyna ruszać jak już prawie pedał mam całkiem wyciśnięty :?: :?:

No i jeśli na pytanie wyżej jest odpowiedź "tak", to o zużytym sprzęgle można mówić gdy bierze nisko czy wysoko :?: :?: :-) :-)

barney 

Rok produkcji: 1996
Wysłany: 2009-06-03, 11:12   

Panowie ile gdzieś kosztuje wymiana sprzęgła w Corbolocie SX 1.6 AFT???
Wczoraj w nerwach zacząłem świrować: SX toczył się do tyłu, ja ręczny, jedynke wbiłem, kita na pełne obroty i łogiiiń a tu co...? zamiast dymu z opon dym ze sprzęgła i smród :( koła nawet nie zapiszczały ehh.. tak żem sie popisał.. śmierdziało jeszcze z pół godziny ale jeszcze jeźdże ale już bez szaleństw, ale napewno czeka mnie niedługo wymiana...

punchoo 
Junior Admin

Wysłany: 2009-06-03, 18:03   

Od 200-400PLN sama robocizna.
Sprzęgło kompletne po znajomościach w granicach od 300PLN

www.klubseata.pl

koma30 

Rok produkcji: 1999 Vario
Wysłany: 2009-06-15, 14:00   Docisk sprzęgła

Witam serdecznie kolegów, mam taki problem:

Przy szybkim ruszaniu odchodzą metaliczne dość głośne odgłosy z przodu samochodu - jakby ktoś uderzał młotkiem o silnik.
Ostatnio te odgłosy dochodzą również przy jeździe i dochodzi również szarpanie czasami dość mocne. Co to może być? czyżby doscisk sprzęgła.

upel 
Forumowicz

Wysłany: 2009-07-04, 19:29   

Ponowie temat jeszcze raz.... Otóż okazało się, się u mnie padł docisk... niestety... Na regulacji nic nie zrobię, a żeby wbić bieg, muszę wgniatać sprzęgło w podłogę...
Chciałbym nabyć teraz nowe, firmy LUK i co byście mi doradzili, bo widziałem zasadniczo dwa, które chyba pasują do mojego auta.... jedno to LUK 620 1284 00, a drugie LUK 620 3061 00, które byście mi doradzili....???

Dla ułatwienia dodam dwie aukcje z tymi sprzęgłami:
1. http://www.allegro.pl/ite...lf_1_4_1_6.html
2. http://www.allegro.pl/ite..._golf_polo.html

.::Pani Reklama::.

Dolaczyl : Dawno Temu
Skad : Z Forum

baner_cordobaklub.png

Odpowiedz do tematu
1 użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)