Reklama

Poprzedni temat «» Następny temat
Odpala i od razu gasnie
Autor Wiadomość
komar 

Rok produkcji: 1998
Wysłany: 2017-08-18, 19:00   Odpala i od razu gasnie

Witam,autko cordoba sx z silnikiem ABf.Otoz opowiem swoj problem krok po kroku zeby przekazac jak najwiecej informacji. Ozonowalem sobie wnetrze autka,klima odpalona i sobie chodzilo okolo 30min i nagle zgaslo. Przy probie odpalenia jest tak ze odpala i od razu gasnie,odcina zaplon tak jak przy zepsutym immo(czy tam na zlym kluczyku). Sprawdzone na dwoch kompletach kluczykow i to samo jest. Bezpiecznik od immo dobry. Zaciagnalem ja do mechanika podpieli pod komputer i pokazalo blad czujnika obrotow walu korbowego. Tak,teraz juz wiem ze na nie pracujacym silniku bedzie zawsze wywalac ten blad. Ale sprawa wyglada tak ze wymieniony zostal ten czujnik i auto zapalilo i chodzilo,gasilismy i zapalalismy. Podziekowalem i pojechalem do domu. Po godzinie chcialem pojechac i ta sama sytuacja,odpala i gasnie od razu. Znowu do mechanika i wymiana czujnika na dobrej firmy,bo ten pierwszy byl gow***ny wiec stwierdzilismy ze w tym lezy problem. Zalozony i od razu silnik zapalil,mechanik mowi ze byl sie przejechac i gasil i odpalal i wszystko ok i ja tez jak przyjechalem to zapalalem i gasilem i wszystko ok bylo. To bylo wczoraj,a dzisiaj przyjechalem z kumplem po auto(wczoraj nie mialem jak wrocic dwoma autami na raz) i chce odpalic i znow ta sama sytuacja. Dodam ze kluczki mialem ze soba,nikt nim nie jezdzil,auto stalo tylko na placu u mechanika. I to moje pytanie co moze mu dolegac? Moze byc cos co uwala ten czujnik? Teraz to juz wydaje mi sie ze to nie on tylko jakas inna przyczyna ale dziwne jest to ze po jego wymianie auto odpala. Z gory dzieki za pomoc i sory ze tak dlugo ;)

Obanar 

Rok produkcji: 1999
Wysłany: 2017-09-07, 12:34   

Mi się wydaje że to będzie pompa paliwa i od tego bym zaczął na Twoim miejscu. Niech mechanik sprawdzi co i jak.

komar 

Rok produkcji: 1998
Wysłany: 2017-09-12, 17:51   

W aucie jest lpg i na nim tez sie to dzieje. Wiec raczej srednio pompa paliwa. Ostatnio zgasl i juz wogole nie odpalil,objaw jak cewka-kreci a nie odpala. Podmieniona na nowa i nic to nie dalo.

Stefan829 

Rok produkcji: 2002
Wysłany: 2017-10-03, 18:41   

Ja obstawiam pompę paliwa. Dobry mechanik rozwiąże sprawę

Bogdan 
Forumowicz

Rok produkcji: 2005 1.9 SDI (ASY)
Wysłany: 2017-10-05, 10:41   

komar napisał/a:
Moze byc cos co uwala ten czujnik?
Wcale bym tego nie wykluczał. Gdyby to była wina pompy to nawet po wymianie czujnika nie odpaliłby. A u Ciebie każdorazowo po wymianie czujnika jest OK... do czasu.

.::Pani Reklama::.

Dolaczyl : Dawno Temu
Skad : Z Forum

baner_cordobaklub.png

Odpowiedz do tematu
1 użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)